folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Yani kısacası istanbulda sokaklarında boş gezmiyeceksin uzayan bi jop alacan illa bi murid vardı doblo araca saldırmıştı gelse anlatırdı biraz istanbulu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

Fatih Camiine yakın bir yerlerde  yaşıyorum.

Heryerde arabı kürdü zazası türkü insanlar var.

Eskiden osmanlıda olduğu gibi payitahta her millettten insanla birlikte yaşıyorum

Kıt arapçam ve çatpat kürtçemle onlarla anlaşabiliyorum.

Suriyelilerin yeni dükkanlarının yemeklerini tadıyorum felafel diye birşey var ucuz ve fena değil

suriyeli kürt çocuklara gazoz alıyorum epey eğlenceli veledler

kürtlerle genelde devlet,kürt sorunu vs. vs. meselerini konuşup dururuz bi bitmedi meseleleri:) 

dilenen çok insan var sürekli gelenler belli sesini çıkarmazsan gidiyorlar. İhtiyacı olanı anlıyorsun zaten

akşamları çay ocaklarında muhabbet sigara zaman geçiriyorum.  Yoldan geçerken tanımadığın insanlar sana Selamun Aleyküm (Allahın selamı üzerine olsun) diyor.

Akşam namazları yavuzsultan selim camiinde 

cuma namazları fatih camiinde başka güzel oluyor.

Milletin öcü gördüğü çarşambada yaşayan cübbeli abilerle oturup muhabbet ediyorum. Adamların kafa çok kıyak. Spordan teknolojiden siyasettten her konuda esprili konuşabiliyorlar.

Kısacası istanbulda yaşanabilecek en güzel yerde tarihin ve müslümanların içinde fatihte yaşamaktan memnunum. İstanbul her insana göre yaşayacak muhit barındırır kendine uygun olanı bulursan mutlu olursun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

hayırlı olsun hocam tam nerdesin bilmiyorum ama maltepenin kozyatağına yakın tarafı biraz daha güzel gibi ama genel olarak kartaldan iyidir maltepe, biraz gülsuyu tarafı sıkıntılı zaten barzolar bütün istanbulda. ben de kartal cevizlideyim tam maltepe sınırındayız, yaşım sana pek uymaz dışarı çıkıp bişeyler yapmaya da yardım edebileceğim bi durum olursa buralardayım. şuan olmasa da 2 hafta sonra olucam :)

test 1 2
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

istanbul için arınma gecesi yapılması şart

ya devlet kendi yapacak ya halk

vizeyle alacaksın insanları istanbula diğer illerden ilçelerden gelenleri

ama önce temizlik şart

bundan 3-5 yıl önce tayyip in böyle bir planı vardı, dedim bu adam kafayı mı yemiş, vizeyle şehire mi girilir diye.. tabii sistemi farklı düşünmüştüm ama şimdi isviçre de bu sistemin var olduğunu gördüm. nüfus çok dengeli dağılmış, her yer dolu, türkiye deki gibi batıya kaymak yok (zaten ben batı kantonunun birindeyim)

olay şu, ben x kantonundan y kantonuna taşınmak istiyorum mesela, devlet izin vermiyor gitmene. Geçerli bir sebep göstermek zorundasın, ya işin orada olacak (iş bulmuş olman lazım) ya oradan ev satın almış olman lazım (acayip pahalı çok zengin olman gerek), onun dışında asla kafana göre ben bu şehirde yaşayayım diyemiyorsun. Ancak gezmeye gidersin :)

istanbul için artık yapılacak bi şey yok, her geçen gün şehir kötüleşiyor, bir de devletin yaptığı aptalca politikalarla suriyeliler dağıldı her yere, çıkar çıkarabilirsen.. 

tersine göç başlatsalar da artık insanlar alışmış, döneceklerini pek zannetmiyorum. büyük şehirler kalabalık olur ama istanbul da kaos hakim.. kadir topbaş a üzülüyorum bazen, adamın elinden bi şey gelemiyor, ve sürekli bir nüfus artışı, konut artışı.. gelecekte ne olacak kestiremiyorum ama şehir dolup taşıyor, kuş uçmaz kervan geçmez yerler bile artık dolmaya başladı.. bakalım ne olacak güzel istanbul un sonu..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Muhiti öğrendim la, Maltepe Idealtepe Sahilevlerindeyim. Sahil yolu apartmanın arkasından geçiyor.

Burayı da akraba sayesinde bulduk. Belirtmek istedim...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

istanbul için arınma gecesi yapılması şart

ya devlet kendi yapacak ya halk

vizeyle alacaksın insanları istanbula diğer illerden ilçelerden gelenleri

ama önce temizlik şart

bundan 3-5 yıl önce tayyip in böyle bir planı vardı, dedim bu adam kafayı mı yemiş, vizeyle şehire mi girilir diye.. tabii sistemi farklı düşünmüştüm ama şimdi isviçre de bu sistemin var olduğunu gördüm. nüfus çok dengeli dağılmış, her yer dolu, türkiye deki gibi batıya kaymak yok (zaten ben batı kantonunun birindeyim)

olay şu, ben x kantonundan y kantonuna taşınmak istiyorum mesela, devlet izin vermiyor gitmene. Geçerli bir sebep göstermek zorundasın, ya işin orada olacak (iş bulmuş olman lazım) ya oradan ev satın almış olman lazım (acayip pahalı çok zengin olman gerek), onun dışında asla kafana göre ben bu şehirde yaşayayım diyemiyorsun. Ancak gezmeye gidersin :)

istanbul için artık yapılacak bi şey yok, her geçen gün şehir kötüleşiyor, bir de devletin yaptığı aptalca politikalarla suriyeliler dağıldı her yere, çıkar çıkarabilirsen.. 

tersine göç başlatsalar da artık insanlar alışmış, döneceklerini pek zannetmiyorum. büyük şehirler kalabalık olur ama istanbul da kaos hakim.. kadir topbaş a üzülüyorum bazen, adamın elinden bi şey gelemiyor, ve sürekli bir nüfus artışı, konut artışı.. gelecekte ne olacak kestiremiyorum ama şehir dolup taşıyor, kuş uçmaz kervan geçmez yerler bile artık dolmaya başladı.. bakalım ne olacak güzel istanbul un sonu..

çözümü yazdım işte arınma gecesi yapacaksın yılın belli günlerinde

krolardan kurtulmuş olur ülke geneli

yada direk eyalet sistemine dönüştüreceksin zaten hali hazırda 7 bölge var

7 devlet şeklinde olabilir

amerika böyle amerika oldu...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omrcyln
    omrcyln's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

İbneliklerin şehri istanbul.İzmirdeki insancıl tavırları sergilemek çok paran yoksa yemez.Otobüstesin örneğin, başına dikildi mi üç beş kişi. Siklemicen.Polise karışmican, taşaklı olarak belirtilen semtlerde ki buraları zamanla anlıyıcaksın artistlik peşinde koşmiyicaksın.Herşeye he he diyiceksin falan.10 yılı aşkın süredir Bağcılardayım.İlkokulunda bile arama yapıldığında tekel bayisi çıktığına şahit oldum amk.

@HolyCat oha insanlığı ağır basan şehirlerde sabahları tanışmayan insanlar günaydın mı diyorlar? Bağcılarda günaydın desek ne bakıyon amuuğğaagoduğum diyip bıçağı takarlar amk.

Bağcıları her yönüyle anlatmış arkadaş 😄

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı
    Muhiti öğrendim la, Maltepe Idealtepe Sahilevlerindeyim. Sahil yolu apartmanın arkasından geçiyor.

hocam domain parasını yersin burda :)

not:

ben o kaos'u yaşamamak için kampüsden dışarı çıkmıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

hocam domain parasını yersin burda :)

not:

ben o kaos'u yaşamamak için kampüsden dışarı çıkmıyorum

Aynını düşündüm he :D Dedim yiyecek domaının parasını :D

Laaa fatıh kac bın mılyon TL ydi laa o? :D

İmza YOK !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Bence abartmışsın dostum.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠