folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Bir senedir İstanbul'da yaşıyorum. Hiç arkadaşım olmadı. Evden okula, okuldan eve gidiyorum. Hiç arkadaş edinemedim. Bende mi bir sorun var yoksa diğerlerin de mi? Yanına gidip selanım aleyküm hacım diyebileceğim kimsem yok. Kalabalık için de tek başıma yaşayıp gidiyorum.

Bende son bir iki senedir sürekli semt değiştiriyorum hocam bendede olmuyo okul arkadaşları yetiyo zaten fazlasına gerek yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

başkada bir istanbul yok onuda unutmamak lazım istanbul izmir arası gidip gelen birisi olarak sikeyim izmiri istanbul ruLz diyorum :W

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archille
    archille's avatar
    Erkek

hocam iyiki avrupa yakasına taşınmamışsın :D arkana bakmadan geri dönebilirdin İzmir'e...:)

Bırakın artık kendi haline yeter...edit:Artık kendi halinde...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

fatih abi bu nası bi allahsızlıktır la bi haber vereydin amk gitmeden önce,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

navigasyonun mına koyum gecen gece subwaye gıdlım dedı taksımdekı yaya yoluna sokmaya calısıyor her seferınde en son tabanvay yaptık

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

Hocam idealtepe cennettir, bence istanbulun en güzel yerlerinden birine gelmişsin. Karşıya geçersen gerçek istanbulun pisliğiyle tanışırsın, onun için bence kendini çok daha kötülerine hazırla semtine şükret derim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Bir şey sorabilirmiyim diyenlere kulak asma :)

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kadıköy, bostancı sahil taraflarına gidersen greenpeace ve para isteyen kişilere kulak bile asma tamamen vakit kaybı bunlar..

Otobüste, metrobüste, metroda yaşanan kavgalara alış. Ben artık alıştım hiç umursamıyorum bile... İnsanlar kavga çıkarmaya yer arıyor.

Burda yaşayan normal insan yok. (Ben de kendimi normal olarak görmüyorum artık) Herkes bir ayrı sıkıntılı, bir ayrı alıngan. Güvenebileceğin insan çok zor çıkar. O yüzden kimseye güvenme.

Gerçekten zor durumda değilse kimseye yardımcı olma... Yardımcı olucaksan da iki kere düşün. Burası acımasız bir şehir ve senin de acımasız olman gerekiyor yoksa şemsiye sana giriyor...

Sonuç olarak İstanbul yaşanacak bir şehir değil. 6 sene önce ailevi durumumdan dolayı taşınmak zorunda kaldım. Zorunda olmasaydım kesinlikle gelmezdim. Bok varmış gibi her yerden gereksiz yere göç alan bir şehir. Nerde çokluk orda bokluk deyiminin örneği bir şehir.

2 gün İstanbulun kokoş mekanlarında takılıp, "Aa istanbul sevilmez mi ya ?" diyen salaklar da bol memlekette maalesef..

Amına kodumun salağı bilse ben günümün 2.5 saatini yollarda geçiriyorum işe gidip gelmek için.

Edit: Abi gezip dolaşıcaksan bostancıdan öteye (küçükyalı, maltepe, kartal taraflarına) geçme apaçilerin kaynağı o taraflar..

angelofhope tarafından 25/Tem/14 01:31 tarihinde düzenlenmiştir

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    Altair bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Bir senedir İstanbul'da yaşıyorum. Hiç arkadaşım olmadı. Evden okula, okuldan eve gidiyorum. Hiç arkadaş edinemedim. Bende mi bir sorun var yoksa diğerlerin de mi? Yanına gidip selanım aleyküm hacım diyebileceğim kimsem yok. Kalabalık için de tek başıma yaşayıp gidiyorum.

Bende son bir iki senedir sürekli semt değiştiriyorum hocam bendede olmuyo okul arkadaşları yetiyo zaten fazlasına gerek yok.

Nerede oturuyorsunuz hacılar?

arbeit macht frei
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

1 senem geçti orda, kısaca konusmak gerekirse kisilik meselesi bu kimisi istanbula asiktir bunlar kalabaligi seven tiplerdir genelde. Bide sevmeyenler kafa dinginligi arayan emekli ruhlular onlardan biride benim hayatta sevemem sevmem de.

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
Toplam Hit: 9332 Toplam Mesaj: 93