folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

ümraniyeye gelsene, çok güzel buralar^^

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

işte zamanla sende bu saçma sapan lığa bağımlı olacaksın.

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

istanbulda gez dolaş ama yaşama derim hep.

19 şehir gezdim. istanbul derim başka birşey demem.

tabi tatil için gittiğimden belki :)

her an tetikte yaşıyorsun ya adamın ufku açılıyor.

kedileri bile uyanık!  kovuyorum  mangaldan  sinsice geri geliyor:))

eyüp sultan, eminönü  çarşı pazarı vazgeçilmez .

zaten bayanlara alışveriş ver. kendimizi kaybediyoruz.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

Fatih Camiine yakın bir yerlerde  yaşıyorum.

Heryerde arabı kürdü zazası türkü insanlar var.

Eskiden osmanlıda olduğu gibi payitahta her millettten insanla birlikte yaşıyorum

Kıt arapçam ve çatpat kürtçemle onlarla anlaşabiliyorum.

Suriyelilerin yeni dükkanlarının yemeklerini tadıyorum felafel diye birşey var ucuz ve fena değil

suriyeli kürt çocuklara gazoz alıyorum epey eğlenceli veledler

kürtlerle genelde devlet,kürt sorunu vs. vs. meselerini konuşup dururuz bi bitmedi meseleleri:) 

dilenen çok insan var sürekli gelenler belli sesini çıkarmazsan gidiyorlar. İhtiyacı olanı anlıyorsun zaten

akşamları çay ocaklarında muhabbet sigara zaman geçiriyorum.  Yoldan geçerken tanımadığın insanlar sana Selamun Aleyküm (Allahın selamı üzerine olsun) diyor.

Akşam namazları yavuzsultan selim camiinde 

cuma namazları fatih camiinde başka güzel oluyor.

Milletin öcü gördüğü çarşambada yaşayan cübbeli abilerle oturup muhabbet ediyorum. Adamların kafa çok kıyak. Spordan teknolojiden siyasettten her konuda esprili konuşabiliyorlar.

Kısacası istanbulda yaşanabilecek en güzel yerde tarihin ve müslümanların içinde fatihte yaşamaktan memnunum. İstanbul her insana göre yaşayacak muhit barındırır kendine uygun olanı bulursan mutlu olursun

ismailağaya beklerım vakfımızda bır davetımıze ıcabet et mutlaka :)

hipokondriyak tarafından 24/Tem/14 19:25 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fikrettin
    fikrettin's avatar
    Erkek

Abi yapmayın İstanbul Üniversitesi'ne başlıyorum bu sene, korkutuyorsunuz. :(

Peki, Zeki Müren'de bizi görecek mi?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam maltepeden bole bahsettıysen sen evı sat gerı gıt ızmıre.

Biz maltepeye elit mekan diyoruz. Araba oldu mu filan millet şatoya gidip fotoğraf üstüne fotoğraf çektiriyor bizim semtte :D

Ayrıca izmiride abartmayın eskiden olduğu gibi değil. Çiğdemmiş boyozmuş bunları sölediğinde bile antipati oluyor bende. Bölgesel kelimeleri herkes bilmek zorunda değil. Ordada barzonun kralı var. Çingeneden geçilmiyor. İzmir bildiğin küçük istanbul oldu. Ayrıca barzolar artık istanbula değil izmire ve antalyaya doluşuyor. İzmirin tek güzel yanı kızları harbiden güzel. Daha az tutucularDI.

İstanbulda yaşamak istiyorsan. Ya tehlikelide olsa bir semtin eski yerlisi olacaksın ve pasif bir insan olmayacaksın.

Yada paran cok olacak elit mekanlara aracınla gidip aracınla geliceksin. Tatil geldimide kendini atıcaksın oraya buraya.

Suriyeliler her yerde zaten. Bugün ilk defa doğu bölgesini takdir ettim. Mardinde 20 tane suriyeli parkta takılıyor 3 tane mardinin yerlisine sataşıp bıçaklıyorlar . Adamlar sokaklara dökülmüş burda suriyeli istemiyoruz diye suriyelileri yakalayıp linç ediyorlardı.

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Eskiden hep tv deki film dizilerden görürdüm istanbulu heveslenirdim. Şimdi 15 senedir buradayım lanet olsun arkadaş böyle şehre. Aklın varsa merkezden uzakta yaşıcaksın bir dönem beylikdüzü büyükçekmece taraflarındaydım rahat ediyordum. Şimdi yine yaklaştık mahalle aralarına ne iğrenç insanlar var arkadaş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bir senedir İstanbul'da yaşıyorum. Hiç arkadaşım olmadı. Evden okula, okuldan eve gidiyorum. Hiç arkadaş edinemedim. Bende mi bir sorun var yoksa diğerlerin de mi? Yanına gidip selanım aleyküm hacım diyebileceğim kimsem yok. Kalabalık için de tek başıma yaşayıp gidiyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Bir senedir İstanbul'da yaşıyorum. Hiç arkadaşım olmadı. Evden okula, okuldan eve gidiyorum. Hiç arkadaş edinemedim. Bende mi bir sorun var yoksa diğerlerin de mi? Yanına gidip selanım aleyküm hacım diyebileceğim kimsem yok. Kalabalık için de tek başıma yaşayıp gidiyorum.

Ozaman tbt buluşmalarına katilacaksin.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Sende sorun var 

طדṮ
Toplam Hit: 9326 Toplam Mesaj: 93