folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Pkk Nasıl Biter. Şimdiye Kadar Neden Bitmedi ( Görüş Ve Yorumlar..)

Pkk Nasıl Biter. Şimdiye Kadar Neden Bitmedi ( Görüş Ve Yorumlar..)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

cahillik cahillik cahillik.

cahillik en büyük cesarettir.

başka kim cesaret edebilir ki kenda vatanına kurşun sıkmaya. bi perde sonrasını göremiyorlar. hadi diyelim özerk oldun sonra? işte bu sonrası için hiçbirinin fikri yok. düşünemiyorlar bile. akıllarına gelmiyor. halbuki azıcık düşünseler şuanki düzenden kat kat fazla sikileceklerini anlarlar.

tek bitirme yoluda eğitim ve yatırım. koskoca dicle nehri üzerinde batman için konuşuyorum hasankeyf'te köprü var. sonra taa siirtte var. vatandaş nasıl geçecek karşıya. bu tip yatrırımlar olmadığı sürece de bitmez. ama en azından umudum var. devlet (hükümet demiyorum! ) o bölgeler için bayağı uğraşları var. bu tip yatırımları yaptılar daha da yapacaklardır.

bide işin politika uzantısı var. o konuda yoruma kalkarsam sayfalarca yazabilirim. ama temelinde yine cahillik var. kürtleri vaatlerle kandırıp  kullanıyorlar.

bide ekonomi uzantısı var. müthiş paralar dönüyo. kişiler veya kurumlar bu tip gelirlerini bırakmak ister mi? avrupaya en kaliteli uyuşturucu pkk tarafından geliyormuş. varın gerisini siz düşünün

ajan1111 tarafından 06/Ağu/12 12:14 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

çocukluktan beri ezildiğini düşünen kişiler hocam onlar. doktor olabilir ama ideolojik olarak cahiller diyebilirim.

mesela ermeniler, soykırım yapıldığını düşünüyor, bizde tam tersini düşünüyoruz. öyle bir şey gibi bu. kürt oldukları için kendilerini ezilmiş görüyorlar. bunu yapanda pkk'nın propagandaları diyebilirim.

=)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

arkadaşlar siz hiç dünyada bir varoluş mücadelesinin bittiğini gördünüz mü, duydunuz mu ?

2 şekilde çözüm mevcuttur ya mücadele edenin varlıgını ispatı. ya da tamamının yok olması. 2. seçenek mümkün değildir. 19 yaş üstü zihniyetin

kolaylıkla anlayabildigi gibi.

biz her ne kadar kabul etmesekte bu mücadele taaa 20.yy'ın ilk çeyreğinde insan hakları çerçevesinde devlet kurmasına imkan tanınmış bir kitlenin mücadelesi.

biz her ne kadar kabul etmesekte bu mücadele türklerin anadoluya giriş yılı olan 1071 den en az bi 2000 sene öncesinden beri anadoluda yaşayan bir kitlenin mücadelesi.

biz her ne kadar kabul etmesekte dünyada bütün halkların kendi devletini kurma hakkı vardır. buna ulusların kendi kaderini tayin etme hakkı denir.

türklerin devlet kurmakta, dünyanın en profesyonel ırkı olması bile bir varoluş mücadelesinin önüne geçmesine yetmez. 

haa yeter nasıl yeter. işte böyle ancak 100 yıl felan yeter. sonra yine malum son.

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Pkk Özellikle İçerden destekleyen KCK gibi örgütlenmelerin desteğinin kesilmesi ile ve para kaynaklarının bloke edilmesi ile bitirilebilir.

Ergenekon gibi örgütlerin KCK Gibi örgütlerin tamamı Yurt Dışı kaynaklı Çalışan Örgütlenmelerdir. Ergenekon Vatan Perverliği Ön Planda tutarak Narkoz veriyor uyutuyordu bu milleti. Pkk da habire iğneleyip saldırarak Halkı Sindiriyorlardı...

Hükümetin Şu anki Politikası ister beğenin ister beğenmeyin Azami Yapılabileceklerden ibaret. Daha İyisi olamaz. Sonuç Müsbet olacaktır. Çünkü Kürtleri Bu Olaylardan Yalıtan bir Zihniyete sahip. Olayın Kürtler ile ilgili bir olay olmadığını Daima Vurgulaması Çok Önemlidir. 

Kürtleri Suçlayan Bakış Açılarına sahip arkadaşlarımız var. Bunlar Bilmeden PKK nın ekmeğine yağ sürmektedirler. Ayrıca Ergenekon unda ekmeğine yağ Sürmektedirler. Zaten İstenen Türk Kürt Çatışması Ülkede yaratmak. Ergenekon Sahte Kahraman olarak Esas oğlanı Oynayacaktı. Pkk Sözde Kürdistanı Kuracakken Amerika Ayağını Basıp Ortalığa Hüküm edecekti. Ve OrtaDoğuda Türkiyeyi Bitirmenin Son Hamlesi Gerçekleştirilecekti.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam benim dayım isviçreli benim dayım bile hafiften bunların yanlısı olmuş içim kan ağlıya ağlıya yazıyorum adamların yurtdışıkaynağı kesilmeden bu iş olmaz ama biz burda uyurkrn adamlar yurt dışında hayvan gibi propaganda yapıyor bizim kendi vatandaşlarımız bile olayları çok farklı şekillerde görüyor ordan buyüzden önce iyiyle kötüyü ayıracaksın kimin iyi kimin kötü olduğunu buadamların neolduğunu herkes anlıyacak bitirme savaşı ancak hatlar bu şekilde keskinleştikten sonra mümkün olur

edit habuarada belirtyim hafiften yanlıdan kastım sadece görüş olayıydı gurbetçilerin %80i böyle malesef

dead_march tarafından 06/Ağu/12 12:23 tarihinde düzenlenmiştir

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

terör örgütünün elindeki silah alınmadıkça,finans kaynakları kurutulmadıkça,diğer devletlerle bağlantısı kesilmedikçe

ne terör biter ne örgüt biter nede bu kan durur

bugüne kadar pkk her ülkenin bir takım kirli işlerini yapmak için taşeron oldu.silah desteği aldı,para desteği aldı

zaten bir iki yüzyıldır kürdistan ülküsünde olan dağınık kürt aşiretlerinden insan kaynağı buldu

gerçek şudurki yılanın başı küçükken ezilmelidirki bizim amerikan yanlısı çok zeki askeri ve siyasi yöneticilerimiz zamanında

önlem almadılar hatta zaman içinde örgütün kurulmasına büyümesine göz yumuldu allah bilir içerdeki derin devlet bile örgütü kullanmıştır

terör biter ama ama çokda cesur bir siyaset ister.bu kampların olduğu ülkelere girmek gerek liderleri yakalamak gerek ve bunları

çıkarları zedelenecek amerikaya rağmen yapmak gerek.amerika ordaki petrolden 20-30 yıl beslenecek sömürecek.kuzey ıraktaki sözde

kürt federatif yapısıda  bunun bekçisidir.ıraka girişe izin verseydik bu bekçi biz olurduk ve kürt federatif yapısı oluşmazdı.irana sıra gelecek

araplar çengi kadın gibidir iyi kıvırırlar.bırakalım iranda yıkılsın ama payımızı alırız umarım.çünkü kan hakkı vardır.iranda pkk ya destek veriyor

bilinen birşey yani

barzani şimdi derin amerikanın desteğini almış durumda bunu firsat bilen barzani süriyenin kuzeyindeki kürtleri silahlandırdı

uzun zamandır pkk yı barzaninin desteklediği biliniyor.başbakanımız ne diyor geçen hafta uyardık sen uyarmaya devam et

adamlar dinlemiyor vede dinlemeyecekler zaten.

doğuya iş  eğitim v.s gitse ne olur.zatı muhteremler zaman içinde bir çok ülkeye yayıldılar şimdide yayıldıkları yerlerde hakları olmadığı

halde sahiplenme derdindeler.açılım v.s gibi politikalar hikayeden ibaret.

mademki türksün systeme göster ürksün
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cecenya
    cecenya's avatar
    Erkek
    schwarzseherisch bunu yazdı

kürtler cahil olduğu için pkk'ya destek veriyor, kurtuluşu onlarda sanıyorlar. 

yurt dışındaki kürtler türklerden az olmasına rağmen, türklerden daha organize ve daha fazla ses getiriyorlar, pkk'ya sürekli para yardımında bulunuyorlar. almanya'ya giden türk işçilerin içinde giden kürt işçiler bugun pkk'nın en büyük destekçilerinden.

isviçrede türkler eziliyor mesela, kürtler yüzünden. kürtler sürekli propaganda halinde.

pkk'yı bitirmek türkiyenin elinde değil bir nevi, yurt dışına da müdahale edebilecek birisi lazım. 

Ayrıca 1999'da yakalandığında asılsaydı o zaman pkk biterdi. pkk zaten bitmişti o dönemde. sonra ne olduysa akp iktidara geldikten sonra pkk tekrar canlandı. 

Gültekin Avcı'nın Kürt buhranı adında bir kitap var okumanızı öneriyorum çok sağlam bilgiler var.

üstad kürtler cahil diyerek basladın ama yazıyı okudukca cok akıllı olduklarını görüyorum.lütfen bilinçli yazalım anlamı olsun pkk neden bitirilmedi yada bitirilemedi.bu çok karmaşık bir durum orta doguda nasıl el kaide vb örgütler varsa türkiyedede pkk var yani aslında amaç yıkılan osmanlının tekrar dirilip dünyaya kök söktürmemesi için oyalanacak istikrarsızlaştırılacak oyunlardan sadece bir tanesi...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

arkadaşlar siz hiç dünyada bir varoluş mücadelesinin bittiğini gördünüz mü, duydunuz mu ?

2 şekilde çözüm mevcuttur ya mücadele edenin varlıgını ispatı. ya da tamamının yok olması. 2. seçenek mümkün değildir. 19 yaş üstü zihniyetin

kolaylıkla anlayabildigi gibi.

biz her ne kadar kabul etmesekte bu mücadele taaa 20.yy'ın ilk çeyreğinde insan hakları çerçevesinde devlet kurmasına imkan tanınmış bir kitlenin mücadelesi.

biz her ne kadar kabul etmesekte bu mücadele türklerin anadoluya giriş yılı olan 1071 den en az bi 2000 sene öncesinden beri anadoluda yaşayan bir kitlenin mücadelesi.

biz her ne kadar kabul etmesekte dünyada bütün halkların kendi devletini kurma hakkı vardır. buna ulusların kendi kaderini tayin etme hakkı denir.

türklerin devlet kurmakta, dünyanın en profesyonel ırkı olması bile bir varoluş mücadelesinin önüne geçmesine yetmez. 

haa yeter nasıl yeter. işte böyle ancak 100 yıl felan yeter. sonra yine malum son.

Bunlar bunu isteyen insanların sözleri değil onları kışkırtan emperyallerin ve maşaların yerli ağızları.gelelim memleket olarak bu beladan nasıl kurtuluruz çok basit uygulaması yarım kalan atatürk kanunları bugün uygulansın 15 milyon azınlık belası 2.5 milyon olmazsa yeterki uygulayın.menderes satılığı neden kürt nüfus politikasını iptal etti bugün istesenizde kürtlerden arınamazsınız bu yaşama alışacaksınız çünkü kürtlerin anavatanları batı anadolu en büyük kürt şehri istanbul.mendo neden eğitim sistemini batı istemli hale getirdi ağalığı neden cezbetti atatürk kanunlarını birilerinin istemediği için.türkeş bile amerika israil diyemiyor fettoşu mükemmel biri olarak algılıyor hemen yanda bir videoyu tıklayınca gördüm.tesadüf ya ecevitin 74 te erbakan ın amerikan üslerinin hepsini kapatalım demesini (1974-1980 arası nato üsleri dahil amerikan üsleri kapatılmış sonuç olarak türkiye başarılı bir iç savaş yaşamıştır)memnuniyetle karşılamasını diğer liderlerin nasıl algıladığını soran bir kitapta evet samimi olmam gerekirse aşırı sağ kesimin direkt ciayey memurları ile görüştükleri duyumlarını aldığımı biliyorum diyen bir kitabı okuyalı 10 yıl önceydi.bir memleket anadır bir memleket yardır bir memleket namustur ve bir memleket imandır,aidiyeti olmayanın imanı olmaz...

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

@korkarabatak hocam ben hiç duymadım kürt halkının bizden önce burda olduklarını falan öyle olsa devletleri olurdu diye düşünüyorum.

Diğer konuya gelecek olursak biz yıllarca doğuyu sürgün yeri göstermişiz orda işgenceler yapmışız bir çok olay yapmışız böyle bişeyin olması beklenirdi zaten bu bizim hatamız ordakilerin hatasıda en ufak bi olayda amerika israil kışkırtmasına gelip ayaklanmak yıllardan beri böyle.

Pkk yı bitirebilmen için öncelikle maddi olanaklarını tamamen kesmen lazım.Uyuşturucudan kaçakçılıktan zaten fazla fazla kazanıyorlar birde büyük şehirlerde onlara destek veren zengin insanlar da var.Maddi olanağını kesmezsen kaypak askeride kandırır poliside kandırır.Halk desteğinide kesmen lazım bunun içinde oraya maddi yatırım yetmez eğitim seviyesi mutlaka artırılmalı.Maddi anlamda gerçekten müthiş bir destek var oraya ama halk çok cahil

bunun gibi bi çok problem var aklıma gelenleri yazdım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

alın size haber okuyun

http://haber.mynet.com/25-bin-askerle-iraka-girecektik-644593-guncel/

zamanında araplara iyi görünmeye çalışan hükümetin akp yani şimdi olanlara katlansın pardon

aslında şehit veren yine halkımız hükümete birşey olduğu yok

mademki türksün systeme göster ürksün
Toplam Hit: 19224 Toplam Mesaj: 186