folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Burger King'de Suriyeli Çocuğa Dayağın Görüntüleri

Burger King'de Suriyeli Çocuğa Dayağın Görüntüleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

Buradan drama yapanlar evinize alın o halde suriyelileri boş boş konusacagınız yere.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Okadar post atılmış, ilk kurşun bile örnek gösterilmiş..

Konuya post atarken ,  

Videodaki kişi çocuk canı cehenneme ..

Yoksa oda bir suriyeli canı cehenneme diyemi bakıyorsunuz?

Hiçkimsenin canı cehenneme demiyoruz hocam.

Siz bir çocuğun yaptığı yanlış bir olayı, sırf çocuk olduğu için mazur görürseniz ileride daha beterleri ile karşılaşırsınız. Daha çocukken bunları yapan çocuklar büyüyünce milletin anasına kızına sarkıntılık eden, çanta çalan, türlü hırsızlıklar ve tecavüzlerde bulunan insanlara dönüşünce de "ay ne tatlı, ben bunun çocukluğunu bilirim" demeyeceksiniz herhalde değil mi? Şimdi örneğin biri bir tecavüz haberi paylaşsa, o adamı kasap kancaları ile penisinden asmak isteyen en az 10 tane adam çıkar bu forumda. Ama kimse düşünmüyor bu adamlar nereden çıktı diye. O tip suçlular gökten zembille inmiyor, küçükken yaptıkları mazur görülen çocuklar büyüyünce diyor ki "haa, ben bu yaşa kadar istediğimi yaptım, bundan sonra da benim borum öter. İstediğim benim olur, istemediğim toprağın". Hadi buradan yak. Sonra vay efendim suç oranı artmış.

Bu tip şeyleri yapan çocukların Suriyeli ya da Türk olması bir şey farketmiyor. Hele çocuk olması daha beter. Büyük adam laf anlar, söz dinler. Olmadı polis alır, içeride eskitirler, anladığı dilden konuşurlar. Çocuk ne laftan ne sözden anlıyor. Hele bu Suriyeliler Türkçe bile bilmiyor. Dövsen, çocuk dövdü derler. Eee? Buyrun o zaman ortaya alalım sizi. Çocuğa öğretin bakalım neyin ne olduğunu. Görelim bakalım boyunuzun ölçüsünü.

Yardım etmek deyince bu forumda yapmak istemeyen adam çıkmaz hocam. Ama buradaki mesele yardım eli uzatmaktan çok farklı bir durum. Geçende hastaneye gittim, kadın dolmuş parası istiyormuş, 30 lira. Hangi dolmuş o parayı istiyorsa artık. Çıkardım bozuklarımdan 2 lira verdim, "bu neye yeter" diyor bana. Dilenmenin "insanın gönlünden kopan/verdiği para" olduğunu unutup "kendi istediği/ihtiyacı olan parayı temin etme" olarak bellemiş herhalde. Öğrencilik zamanımda, paramın ucu ucuna yettiği zamanlarda bile çıkarıp 20 lira verdiğim (ki o zamanlar o para gerçekten önemliydi benim için) adam "at bi 50'lik de gideyim" diyor ki bu olay Suriye vakasından çook daha önce yaşanmış bir olay.

Yani kısaca, bu tip insanlar her millette var. Ben Türk ya da yabancı diye ayrım yapmaktan ziyade bu tip yanlış yapanlara karşıyım. Ama gelin görün ki Suriye'den ayrılanların %95-99'u, Suriye'de başkaları üzerinden geçinen çapulcu, parazitvari insanlardı. Adam gibi adamların büyük bir kısmı zaten hala ülkelerinde mücadele ediyorlar. Hem de çoluklu çocuklu. Çocuk diye laf söyleyenlere sesleniyorum; onlar da çocuk, bunlar da.

edit: İmla

RaNGeR tarafından 30/Oca/15 12:21 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bugün masadaki patates kızartmasını kapıp kaçan yarın öbür gün baktı cezası yok gider müşterinin telefonunu, çantasını kapıp kaçar bazılarınız hala bunu anlamamakta ısrar ediyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Okadar post atılmış, ilk kurşun bile örnek gösterilmiş..

Konuya post atarken ,  

Videodaki kişi çocuk canı cehenneme ..

Yoksa oda bir suriyeli canı cehenneme diyemi bakıyorsunuz?

Hiçkimsenin canı cehenneme demiyoruz hocam.

Siz bir çocuğun yaptığı yanlış bir olayı, sırf çocuk olduğu için mazur görürseniz ileride daha beterleri ile karşılaşırsınız. Daha çocukken bunları yapan çocuklar büyüyünce milletin anasına kızına sarkıntılık eden, çanta çalan, türlü hırsızlıklar ve tecavüzlerde bulunan insanlara dönüşünce de "ay ne tatlı, ben bunun çocukluğunu bilirim" demeyeceksiniz herhalde değil mi? Şimdi örneğin biri bir tecavüz haberi paylaşsa, o adamı kasap kancaları ile penisinden asmak isteyen en az 10 tane adam çıkar bu forumda. Ama kimse düşünmüyor bu adamlar nereden çıktı diye. O tip suçlular gökten zembille inmiyor, küçükken yaptıkları mazur görülen çocuklar büyüyünce diyor ki "haa, ben bu yaşa kadar istediğimi yaptım, bundan sonra da benim borum öter. İstediğim benim olur, istemediğim toprağın". Hadi buradan yak. Sonra vay efendim suç oranı artmış.

Bu tip şeyleri yapan çocukların Suriyeli ya da Türk olması bir şey farketmiyor. Hele çocuk olması daha beter. Büyük adam laf anlar, söz dinler. Olmadı polis alır, içeride eskitirler, anladığı dilden konuşurlar. Çocuk ne laftan ne sözden anlıyor. Hele bu Suriyeliler Türkçe bile bilmiyor. Dövsen, çocuk dövdü derler. Eee? Buyrun o zaman ortaya alalım sizi. Çocuğa öğretin bakalım neyin ne olduğunu. Görelim bakalım boyunuzun ölçüsünü.

Yardım etmek deyince bu forumda yapmak istemeyen adam çıkmaz hocam. Ama buradaki mesele yardım eli uzatmaktan çok farklı bir durum. Geçende hastaneye gittim, kadın dolmuş parası istiyormuş, 30 lira. Hangi dolmuş o parayı istiyorsa artık. Çıkardım bozuklarımdan 2 lira verdim, "bu neye yeter" diyor bana. Dilenmenin "insanın gönlünden kopan/verdiği para" olduğunu unutup "kendi istediği/ihtiyacı olan parayı temin etme" olarak bellemiş herhalde. Öğrencilik zamanımda, paramın ucu ucuna yettiği zamanlarda bile çıkarıp 20 lira verdiğim (ki o zamanlar o para gerçekten önemliydi benim için) adam "at bi 50'lik de gideyim" diyor ki bu olay Suriye vakasından çook daha önce yaşanmış bir olay.

Yani kısaca, bu tip insanlar her millette var. Ben Türk ya da yabancı diye ayrım yapmaktan ziyade bu tip yanlış yapanlara karşıyım. Ama gelin görün ki Suriye'den ayrılanların %95-99'u, Suriye'de başkaları üzerinden geçinen çapulcu, parazitvari insanlardı. Adam gibi adamların büyük bir kısmı zaten hala ülkelerinde mücadele ediyorlar. Hem de çoluklu çocuklu. Çocuk diye laf söyleyenlere sesleniyorum; onlar da çocuk, bunlar da.

edit: İmla

Ufacık kısa bir örnek vereyim.

Sigara içmediğim halde, sigara içen arkadaşlarım vardı ve onlarla takılırdım.

Mecburen üstüm sigara kokardı.. Eve geldiğimde ise babam olarak kansız soyu, sigara içiyorsun diye azarlayıp kızardı hatta tokat bile atardı.

Üstüne basa basa her ne kadar içmiyorum desemde, adam bildiğini okurdu her seferinde ön yargı ile aklınca cezalandırırdı.

Bi süre bu şekilde devam etti.

Sonra arkadaşlarla inciraltında otururken, arkadaştan sigara istedim. Her nekadar vermek istemesede, zorla aldım 1 tane yaktım içtim.

Sigarayı içerken aklımdan geçen tek birşey vardı; İçsemde içmesemde nasıl olsa içiyorum diye azar işitiyorum.

Kısaca bir insana nasıl davranırsan, nasıl bakarsan o kişiyi yönlendirmiş olursun.

Yada böyle bak; O çocuk 1 günde kaçtane menü yiyebilir?

Yada kaç paket patates yiyebilir?

Sonuçta bir bünyesi vardır, biryerden sonra stop etmesi lazım.

Birde bu açıdan bak, Bu çocuğun böyle birşey yaptığını gören duyarlı insan 9,75 TL ye bir menu alıp verse karnını doyursa, bu çocuk masalara saldırırmı ?

Burada hiç bir suriyeliyi korumam, Söz konusu bir çocuk ise, önemli olan doğruyu öğretip kötü şeylere teşfik etmemektir.

Neyse..  kısa örnek dedim, uzattım kusura bakmayın.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtst
    mtst's avatar
    Erkek

Yarın bir gün sizin ülkenizde de savaş çıksa sizde başka ülkeye sığınsanız çocuklarınız burger kingden sırf aç olduğu için patates çalıp dövülse o zaman ben görürüm sizi. ama bu sizin suçunuz yada suriyeli çocukların suçu değil suç bizi insanlıktan çıkartan dünya çapında adaletsiz bir sistemin var olduğundan dolayıdır. şimdi dil döküp anlatsam neye yarar ki bilinç olmadıktan sonra..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Tampon bölge oluşturup bunları ülkeye sokmuyacaklardı. 

İlk geldiklerinde millet yardım etti evini açtı 

Sonra hırsızlık yaptılar milletin namusuna göz diktiler fuhuş yaptılar millette kovdu 

Bunlardan benim yaşadığım yerde deliyim deyip adam öldürdüler arabaları yaktılar artık acımıyor insan 

Adama gelip abi fazla yemek varmı deseler büyük ihtimal adam verirdi ama sen gel lokantaya patatesleri kaç kaçır milleti korkut felan ben olsam daha kötü vururdum 

Hükümetin kendini beğenmişliği yüzünden.  Daha kendine bakamayan topluma bide başka milletlerin yükünü aldın 

Ne diyim ki bitmez sorunlar

Atakan tarafından 30/Oca/15 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    Kutikula bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

koca koca adamlarsınız patatesleriniz kadar konuşun mk.

multinet paramın çoğunu karnı acıkmış küçük çocuklara gidiyor. okadar çocuğun karnını doyurdum okadar yemeğimi yediler ölmedim daha bak yaşıyorum.

o çocuklar siz tripli insanların burger de yediğiniz patateslere muhtaç değil. aslında sizlerin merhamete itiyacınız var.

o çocukların siz solcu protestocularında protestosuna ihtiyacı yok. çünkü yalandan protesto yapıyorsunuz. yalandan o mekana girip burger i protesto ediyorsunuz.

küçük bir çocuğu karşısına oturtup onun büyük bir iştahla yemek yemesini izlemeyi ve bundan mutluluk duymayı bilmeyen insanlar köprü kenarında 5 liraya saxo çeken faişelerden daha değersizdir.

1))))) ya kes amk. insanlık dersi vermeye senin gibilerin kapasitesi yetmez.

2))))) senin paranın nereye gittiği umrumda dahi değil he zaten yaptığın iyiliği gelip burada bağıra bağıra söylemen başka bir iğrençlik 

onu geçiyorum. 

3))))) ben yemeğimi kimseyle paylaşmak zorunda değilim. okulum nişantaşında. bir kafede otururken arkadaşlarla bir çocuk geldi çay içiyordum o sırada. koyu bir muhabbet, bir tartışma vardı yok abicim dedim hızlıca sohbete döndüm. ''ağzınıza sıçayım'' diyerek kaçtı.

Vatan Caddesi üzerinde bir tanıdığın dükkanı var. Anlattığı olay ise şu;

birkaç suriyeli ''biz suriyeye dönücez para ver yardım et'' nidalarıyla gelmişler. dükkanda yeni yeni dekore falan ettiriliyor vs.. kum

yığını var kapının önünde. Tamam demiş şu kumları kenara atın vericem para size ve 2-3 tane kürek vermiş içeri girmiş. 10 dakika

sonra çıkıyor bakıyor ortalıkta ne kürek var ne suriyeli.

Bedava yaşamak yok kardeşim. Bu çocuklar bedava yaşamayı, hee biz nasılsa el açınca acıyorlar bize para da veriyorlar siktir et

derlerse o zaman gelecekte cok büyük sorunlar çıkar. Aklı başında olanlar garsonlukla,hamallıkla ekmeğini çıkarıyor. Hayat kimseye

acımıyor,durumları zor ama bu sebepler tembel olmayı meşru kılmaz.

1) neye göre değerlendirdin merak ettim.

2) bunda birşey yokki. bende narayan kristiyanın aç cocukları beslediği videoyu izledim insanlık öğrendim mk. bağıra bağıra söylemeseydi belkide kalbimin sesini hiç duyamayacaktım.

3) çocuğun ağzına sağlık. çocuk senin ne mal olduğunu bildiği için gerekeni söylemiş . aferin çocuğa .

Videolarla insanlık öğrendiğini sanan veletler gelip burada aklı sıra ''çocuk iyi demiş ne mal olduğunu bilmiş'' diye ağlıyor. 

Çocuğun ağzına sağlık sıkıntı yok kalkıp dövecek te değilim. Ama büyüdüklerinde sadece benim değil, senin ağzında dahil olmak

üzere bütün Türkiye'nin ağzına sıçılacak. Duygusallıkla devlet işi yürütmeye çalışan zihniyettensin. Senin gibiler zarardan başka 

birşey getirmedi, getirmeyecektir de.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Birde bu tip kezbanlar var :

http://www.youtube.com/watch?v=QQtLMJhIJjU

Acaba Suriyeli bir çocuğun elinden tutupta bir simit bile ısmarlamışlar mı acaba bugüne kadar ? Sokakta Suriyeli görse "Iyyy yeee iğreniyorruuum ben yaaa" derler.

böylelerini skicen. ama kılıf kullancan. çoğalmasınlar boşa. amk kevaşeleri.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Ufacık kısa bir örnek vereyim.

Sigara içmediğim halde, sigara içen arkadaşlarım vardı ve onlarla takılırdım.

Mecburen üstüm sigara kokardı.. Eve geldiğimde ise babam olarak kansız soyu, sigara içiyorsun diye azarlayıp kızardı hatta tokat bile atardı.

Üstüne basa basa her ne kadar içmiyorum desemde, adam bildiğini okurdu her seferinde ön yargı ile aklınca cezalandırırdı.

Bi süre bu şekilde devam etti.

Sonra arkadaşlarla inciraltında otururken, arkadaştan sigara istedim. Her nekadar vermek istemesede, zorla aldım 1 tane yaktım içtim.

Sigarayı içerken aklımdan geçen tek birşey vardı; İçsemde içmesemde nasıl olsa içiyorum diye azar işitiyorum.

Kısaca bir insana nasıl davranırsan, nasıl bakarsan o kişiyi yönlendirmiş olursun.

Yada böyle bak; O çocuk 1 günde kaçtane menü yiyebilir?

Yada kaç paket patates yiyebilir?

Sonuçta bir bünyesi vardır, biryerden sonra stop etmesi lazım.

Birde bu açıdan bak, Bu çocuğun böyle birşey yaptığını gören duyarlı insan 9,75 TL ye bir menu alıp verse karnını doyursa, bu çocuk masalara saldırırmı ?

Burada hiç bir suriyeliyi korumam, Söz konusu bir çocuk ise, önemli olan doğruyu öğretip kötü şeylere teşfik etmemektir.

Neyse..  kısa örnek dedim, uzattım kusura bakmayın.

Katılıyorum. Ancak şahsi ailevi meselelerden örnek vermek istersek konu sapar, dağılır. Hiç kimse mükemmel değildir, konu ailelerimizden biri bile olsa. Ayrıca sizin 9,75 dediğiniz o miktarı veremeyen insanlar da var bu ülkede. Çok uzağa gitmeyin, kendi milletimizde "Burger King"e gitmek gibi hayalleri olan çocuklar da var. Onlar da saldırıyorlar mı?

Evet, o çocuğu biri doyursa diyorsunuz. Ama mesele açlık meselesi değil işte. O çocuklar gelse, amca biz de açız, yardım eder misiniz diye sorsa, o gün orada en az 5 tane menü ısmarlayacak adam çıkar. Hem de her çocuğa 5 menü. Dahası oranın çalışanları zaten kendileri yardım ediyorlardır merak etmeyin, usanmışlardır çünkü her gün salça olan çocuklardan.

Ama bir çocuk gelip sizin önünüzden, daha önce ne yaptığı meçhul o elleri ile yemeğinize saldırırsa, dahası bunu da siz sırf çocuktur diye mazur görürseniz, daha sonra "neden bu suç oranı arttı" diye ağlamayın, milleti de ağlatmayın. Çocuklar için bir şey mi yapmak istiyorsunuz? Evet, karnını doyurun, ama doğruya teşvik ederek. Çocuğun olması gerektiği gibi davranmasını öğretmek için bir çaba sarfederseniz, bu sefer çocuk diyecek ki "saldırınca dayak yiyorum, gidip sorayım ısmarlayacak birisi çıkar mutlaka".

Mesele bundan ibaret.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    MertSt bunu yazdı

Yarın bir gün sizin ülkenizde de savaş çıksa sizde başka ülkeye sığınsanız çocuklarınız burger kingden sırf aç olduğu için patates çalıp dövülse o zaman ben görürüm sizi. ama bu sizin suçunuz yada suriyeli çocukların suçu değil suç bizi insanlıktan çıkartan dünya çapında adaletsiz bir sistemin var olduğundan dolayıdır. şimdi dil döküp anlatsam neye yarar ki bilinç olmadıktan sonra..

benim ülkemde savaş vardı. atalarım hiçbir savaştan kaçıp farklı bir ülkeye sığınmadı. benim ülkemde bugün savaş çıksın bende kaçmam. kendi ülkemdeki savaş için çocuğumda karımda bende can veririm. 

Türkiye cumhuriyeti devleti bunlar için kamp kurmuştur. yemek,sıcak ve güvenli ortam oluşturmuştur. sen burayı beğenme sonra gel hali hazırdaki insanın ekmeğine, malına göz dik. sikerler öyle mağduru. nereli olursa olsun.

imzayı bıraktım basıyorum artık
Toplam Hit: 13161 Toplam Mesaj: 128