folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Burger King'de Suriyeli Çocuğa Dayağın Görüntüleri

Burger King'de Suriyeli Çocuğa Dayağın Görüntüleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı

Sokakta sakince yürüyemiyoruz, halen onlar çocuk ülkelerinde savaş var muhabbeti yapıyorsunuz. Ailelerin cezasını çocuklar çeker. 

Şu levent bölgesinden ne zaman taksim-eminönü ve daha ileriye gitsem halkın yarısı suriyeli. Metroya biniyorsun bağıra bağıra konuşuyorlar, metrodan iniyorsan 20 metre arayla dizilmiş dilenciler. Abi abi, allah allah para .. 

İçine edildi ülkenin, eskiden yurtdışına çalışmak için giderim, para kazanır dönerim diye düşünürdüm. Şimdi bir şekilde güzel bir Avrupa ülkesinin vatandaşlığını alabilirsem diye düşünüyorum. 

Düzgünce bir sahil kenarında arkadaşlarla yürüyüş yapamıyoruz, her yerde dilenci ve garip garip tipler dolu. 

Daha dün sabah pastaneye börek almaya gidiyorum, kapının önünde suriyeli abi kardeş ellerini açmışlar caddeyi boydan boya dolaşıp dilencilik  yapıyorlar. 

Siyasetle hiç ilgilenmem, bu konuda bahsi geçen videoyu da izlemedim, umrumda da değil. Ama bu kadar da olmaz, birilerine yardım yapacağız diye kendi olmayan huzurumuzu kaçırdık. 

Komşunun atölyesi var, 15 civarı işçi çalışıtıyordu, çalışan kişiler de çevredeki arkadaşlar. 1.000-1.500 aralığında maaş alıyorlardı, Suriyeliler geldi 2-3 ay sonra komşu yavaş yavaş işçileri kovup yerine Suriyelileri aldı, şu an 3 tane Türk çalışıyor, geri kalanı da Suriyeli. Ne kadar maaş verdiğini söylemiyor ama 500 ü geçmiyordur muhtemelen. 

daha öncee yazdım

bunlar türkiyenin iyi günleri..bu çocuklar görecek ki bişi yok, hırsızlık yan kesicilik adam yaralama vs gibi şeylerede bulaşacaklar.bu adamlar için ha sokakta yatmış ha hapisanede.hatta hapisane bunlara ev gibi gelir.

bu ülkeyi akpliler elleriyle bitirdiler

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Boşuna uzatmışsınız. Eskiden baklava çaldı diye ufacık çocuğa, kendi vatandaşımıza 6 yıl hapis cezası verilirdi. 

Şimdi tepedeki hükümet yetkilileri de çalıyor diye bu kodumun hırsızlığı artık meşru mu oldu amk? 2-3 haftada bir telefonum çalındı, cüzdanım çalındı diye konular açılıyor. Madem hırsızlıklar artık meşru oldu onlar hakkında da şikayetçi olmayın. Adam evinize girip götünüzdeki donunuza kadar alsın ses çıkarmayın.

SES ÇIKARMAYIN ÇÜNKÜ BU KODUMUN ARAPLARI AÇLAR. AÇLIKTAN ÖLÜYORLAR AMK.

SES ÇIKARMAYIN ÇÜNKÜ HÜKÜMET HIRSIZLIĞIN GAYET NORMAL BİŞEY OLDUĞUNUN KANITI AMK.

SES ÇIKARMAYIN ÇÜNKÜ GİDEN ŞEY 3-5 KURUŞ AMK. 

SES ÇIKARMAYIN ÇÜNKÜ O ÇOCUKLAR VE ONUN GİBİ DİĞER HIRSIZLAR HAKLI AMK.

Biz işlenilen suça bakarken millet nasıl adam kayırırım düşüncesinde "ama açmış yazık ya", "ama suriyeliymiş ayyy kıyamam" triplerine giriyor. Siz bu kafayı hep mi kullanıyordunuz bugüne mi özel bu?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

birisi de yazmıs hemen "socomdo oyomo okopoyo vorocom" diye, ver amına koyim ver, suriyelilerin ne durumda oldugu cok sikindeydi zaten akp'nin, adamların oy toplamak icin yapmayacagı fırıldak yok, siz halen duygusal bakın olaya. bir hükümet düsünün ki daha kendi vatandasının problemlerini cözemiyor, sokakta soguktan ölen vatandası koruyamıyor ama ülkenin ekonomik özgürlügü adeta bir isvicre'ymis gibi sınırdan habire adam alıyor sırf ortadogu ülkelerine sirin görünmek ve oy toplamak icin.

hadi madem aldın, bunlar ne arıyor tatil bölgelerinde, ipini koparanın geldigi istanbul'da ? zaten bok cukuruna dönmüs ve su anki nüfusla bogulan bir istanbul varken sen devlet olarak bunun önüne nasıl gecmezsin ?

bunları savunanlar hümanistler, 7 milyarlık nüfusu olan dünyada sadece suriye mi zor durumda lan ? bu hayat adaletsiz, elin arabı altın kaplamalı tuvalete sıcarken, padisahımız sarayına yüzlerce milyon lira sacarken bazıları da yemeye ekmek bulamıyor ve ölüyor. buna senin benim yapabilecegimiz bir sey yok. olaya sıg bakacaksanız o zaman bu gercegi de göz önünde bulundurarak savunun.

türkler nasıl avrupa ülkelerinin bir kesiminde barbar ve egitimsiz olarak görülüyorsa, su an iki ülkeyi karsılastırdıgımızda suriyeliler de türkiye icin aynen bu konumda kalıyor, göte göt demeyi bilin biraz. bu sahıslar toplumun huzurunu kacırabilecek, suc oranını yükseltebilecek potansiyelde olan insanlar. 2-3 ay önce izledigim haberi unutmadım halen, antep'te kira kavgasından dolayı türk vatandasını öldürmüstü bir suriyeli. daha kim bilir nerelerde neler oluyor. kimse kusura bakmasın kardesim, benim icin öncelik türkiye'nin refaha ve huzura ermesidir, bu gerceklesene kadar x ülkesi pek de sikimde olmaz acıkcası.

özellikle bu duruma yorum yapmak gerekirse, videoyu izlemedim ama o müdürün arka planda cocuklardan neler cektigini biz bilemeyiz. belki oraya suriyeliler dadandı ve adamı illallah ettirecek pozisyona getirdiler. sonucta orası bir is yeri ve müsteriler geliyor. tabi ki vurması yanlıs ama yine söylüyorum, olayın öncesini bilmeden adamı carmıha germenin, aptal aptal protestolar yapmanın bir anlamı yok.

Andrei tarafından 29/Oca/15 18:44 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

andrei gayet güzel özetlemiş durumu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

İlk iki sayfaya kadar okudum yazılanları, en az dayak olayı kadar içim acıdı. Siyasi görüşünü çekinmeden söyleyebilen biriyim. O Suriyeli'lerin içeri alınması da tamamen politik ortada bir vicdan olduğunu düşünmüyorum. Vicdan olsaydı kendi ülkesine dönüp bakardı o arkadaşları içeri alan "abiler." 

Şimdi gelelim yemek olayına. Her şeyden önce o bir çocuk, bari orada ırkçılık yapmayın dostlar. Onların Türkiye'ye alınmasını doğru bulursunuz ya da bulmazsınız o ayrı -fakat o artık burada ve aç. Siz ona çöpktek yemekleri de çok görürseniz bunun adı faşistlik olur. Vicdansızlık olur. Soracak olursanız evet daha önce Burger King de dahil olmak üzere çok sayıda yerde çok sayıda çocuğa yardımda bulundum. Yapmaya da devam edeceğim.

Vicdan da akıl gibi eşit dağılmamış demek ki.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

birisi de yazmıs hemen "socomdo oyomo okopoyo vorocom" diye, ver amına koyim ver, suriyelilerin ne durumda oldugu cok sikindeydi zaten akp'nin, adamların oy toplamak icin yapmayacagı fırıldak yok, siz halen duygusal bakın olaya. bir hükümet düsünün ki daha kendi vatandasının problemlerini cözemiyor, sokakta soguktan ölen vatandası koruyamıyor ama ülkenin ekonomik özgürlügü adeta bir isvicre'ymis gibi sınırdan habire adam alıyor sırf ortadogu ülkelerine sirin görünmek ve oy toplamak icin.

hadi madem aldın, bunlar ne arıyor tatil bölgelerinde, ipini koparanın geldigi istanbul'da ? zaten bok cukuruna dönmüs ve su anki nüfusla bogulan bir istanbul varken sen devlet olarak bunun önüne nasıl gecmezsin ?

bunları savunanlar hümanistler, 7 milyarlık nüfusu olan dünyada sadece suriye mi zor durumda lan ? bu hayat adaletsiz, elin arabı altın kaplamalı tuvalete sıcarken, padisahımız sarayına yüzlerce milyon lira sacarken bazıları da yemeye ekmek bulamıyor ve ölüyor. buna senin benim yapabilecegimiz bir sey yok. olaya sıg bakacaksanız o zaman bu gercegi de göz önünde bulundurarak savunun.

türkler nasıl avrupa ülkelerinin bir kesiminde barbar ve egitimsiz olarak görülüyorsa, su an iki ülkeyi karsılastırdıgımızda suriyeliler de türkiye icin aynen bu konumda kalıyor, göte göt demeyi bilin biraz. bu sahıslar toplumun huzurunu kacırabilecek, suc oranını yükseltebilecek potansiyelde olan insanlar. 2-3 ay önce izledigim haberi unutmadım halen, antep'te kira kavgasından dolayı türk vatandasını öldürmüstü bir suriyeli. daha kim bilir nerelerde neler oluyor. kimse kusura bakmasın kardesim, benim icin öncelik türkiye'nin refaha ve huzura ermesidir, bu gerceklesene kadar x ülkesi pek de sikimde olmaz acıkcası.

özellikle bu duruma yorum yapmak gerekirse, videoyu izlemedim ama o müdürün arka planda cocuklardan neler cektigini biz bilemeyiz. belki oraya suriyeliler dadandı ve adamı illallah ettirecek pozisyona getirdiler. sonucta orası bir is yeri ve müsteriler geliyor. tabi ki vurması yanlıs ama yine söylüyorum, olayın öncesini bilmeden adamı carmıha germenin, aptal aptal protestolar yapmanın bir anlamı yok.

Vorocam tabii, hatta pusulanın fotoğrafını çekip de buraya atacağım. Hatta benim gibi düşünen bir kaç arakadaşımı burada yer alan mesajlarla ikna etmeyi düşünüyorum. Hadi hayırlısı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Suriyelileri gram sevmem ölseler sikimde olmaz ama müşteriden artan patatesleri alıyor diye  bir "çocuğa" şiddet uygulamak yanlış olmuş. Çocuğun suriyelisi, filistinlisi, israillisi olmaz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

konu turnusola dönmüş.. herkes kendi kalitesini belli etmiş.. 

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

yav amk iki tokat yediler alttarafı dayak yemesek dayak görmesek ulan harbi adam dövdü diyeceğiz. O müdürü düşünen yok adam kim bilir kaç defa uyardı siktirin gidin diye ben olsam bende vururdum

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Acıyıp suriyeliyi işe almış adam. Acıyınca ne oluyor izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=fvQ3s7Py89I

Toplam Hit: 13159 Toplam Mesaj: 128