folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Burger King'de Suriyeli Çocuğa Dayağın Görüntüleri

Burger King'de Suriyeli Çocuğa Dayağın Görüntüleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Çocuk ile koca adamı aynı seviyede görenin aklına şaşarım.. 

Çocuk lan bu! Neyini döveceksin?

Yazık.. 

Medem it kopuk olmasını istemiyorsun, Elinden geldiği kadar bu görüntülere muhtaç ettirme.

Ağaç yaş iken eğrilir, bunuda yapamayacak kadar boş insan isen burada iyi olmuş piç olmuş diye anırmayacaksın.. 

Not : savunulan sadece kişi sadece çocuk olmasından ibarettir.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Yazık.. 

Medem it kopuk olmasını istemiyorsun, Elinden geldiği kadar bu görüntülere muhtaç ettirme.

Ağaç yaş iken eğrilir, bunuda yapamayacak kadar boş insan isen burada iyi olmuş piç olmuş diye anırmayacaksın.. 

Banane. Devlet bunları sınırdan içeri alırken vatandaş bakar mı diye aldı ? Sınırda kamp kurdular bunlara özel. O zaman İstanbul'da ne siktiriyorlar ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Burada suç tamamen devletin.Kimsenin bir suçu yok.Böyle pervasızca sınır kapısını açıp sonunu hesap etmeden suriyeleri buraya almayacaklardı.

Biz şimdi bu insanları bu kış vaktinde sokaklarda dilenmek zorunda bırakarak onlara iyilik mi yapmış olduk ? 

Neden bu insanlar kamplar bakılmak yerine Türkiye'nin dört bir yanına salındılar ? 

Daha sayısını bile bilmediğimiz bu insanları savaştan kurtarıp, yaşam savaşının en acımasız ortamında terk etmiş olduk.

Yaşadığım şehirde dilencisinden tutunda fuhuş yapanına kadar düşmüş durumda bunlar.

Savaştan kurtarılıp burada fuhuş yapmak zorunda olan kadınların vebalini kim verecek ? ,

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam çocukların yaptığı hoş görülecek bir davranış değildir, kimse kusura bakmasın.

Tamam, çocuktur, açtır, bilmez dersiniz. Peki bu çocuklar Suriye'den yalnız mı geldi? Bir başına mı geldi? Salıyorlar bu çocukları oralara, aşırabildiğiniz kârdır diye. Sonra neymiş efendim, çocuk açmış da yemek yiyecekmiş. Herkes paylaşmak isteyebilir mi? Şahsen yemek yemek için girdiğim bir yerde benim yemeğime böyle biri salçalanacak, kim olursa olsun o yemeği orada bırakır çıkar giderim, daha da gelmem. Bende böyle...

Yemek servisi amacı taşıyan bu tip yerler, müşterilerini her ne olursa olsun korumak zorundadır. Sizin bugün salatanıza elini daldırdığında içinizin parçalandığı çocuk, yarın başkasının çantasını çalmaya çalışırken başkasına bıçak taktığında yaralananın içi parçalanacak ki bu benzetme falan da değil.

Ben onlara gelmesinler demiyorum. Gelsinler. Ama geldikleri yerin adabını bilsinler. Öyle her şeye saldırırlarsa dayağı da yerler hocam, kimse kusura bakmasın.

Restoran müdürü nasıl başedebilir ki bu çocuklarla? Hep aynı çocuklar gelse anlaşır müşterilerden artanı veririm size diye ama her gün başka biri geliyor. Dil bilmez, adap bilmez, ana babadan alınan bir şey yok... Başka şekilde başedememiş ki ben müdürü haklı görürüm. Hatta ve hatta Burger King bir kez daha girdi gözüme diyebilirim.

Burada belediyelere ve sosyal kurumlara iş düşüyor. Bu çocukları toplayıp başlarını sokacak bir yer, karınlarını doyuracak öğün vermesi lazım. Sadece o insanları düşündüğü için değil, yerli halkın huzurunu da muhafaza etmek için.

Ha şimdi bana diyebilirsiniz, sen de o çocuğun yerinde olabilirdin diye. Benim ne anam ne babam ne de atam savaştan kaçmamıştır, kaçmaz. Kendi ülkesindeki savaştan kaçan adamdan da adamın çocuğundan da hiçbir halt olmaz hocam, ben böyle düşünüyorum. Zülfiyare dokundu isek affola :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İçeri. Alanlar bu piçlerinden Karnı nasıl duyurulur düşünecek almayı biliyorsa vatandaşını bunlardan korumasını bilecek bunların karnını da doyursun 

kimse bunlara yardım etmek zorunda değil 

suriyeli çocuklar diye götünü yırtanlar gitsin beslesin benim sikimde değil 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Yazık.. 

Banane. Devlet bunları sınırdan içeri alırken vatandaş bakar mı diye aldı ? Sınırda kamp kurdular bunlara özel. O zaman İstanbul'da ne siktiriyorlar ?

Senin kendi halkında açlıktan kıvranıyor. Sokaklarda yatıp kalkıyor.

Ya onları kim aldı?

Benim kızdığım yer  bilinçsiz ve günahsız küçük bir çocuğun aç kalıp bu tür hatalar yapması.

Ve buna şiddet gösteren kişiyi savunmanız.

Koca adam hırsızlık yapar, dayağını yer oturur, üstüne mısır patlatır izlerim..

Söz konusu çocuk olduğunda din ırk mezhep ayrımı yapana çok içten söver geçerim.. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Usteki yazilari okudum banada mantikli geldi 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hiç mevzusu bile açılması gerekmeyen bir konu ya.

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Hiç acımıyorum. Beliki müdürün canına tak etmiş. 

Amına koduğumun suriyelilerini ülkeye alıyosun madem. Neden istanbula girmesine iziin veriyosun mk.

Bizim milletimizin aç sefil. Elin suriyeli piçlerini doyurmak zorundamıyız amk. İyi yapmış müdür.

benim isyerime bu sekilde girseler o picleri doverim..dovdum diye tepki vereni sikerim..

baklava çalan çocuk geldi aklıma. Suriyeli piçler için yaptığınız eylemin yarısını o çocuk için yapmadınız. o da açtı mesela bak o da demek ki yardıma muhtaçtı. ne oldu 6 yıl hapis aldı. hem de 1 baklavaya. Sikmişim suriyelileri.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

koca koca adamlarsınız patatesleriniz kadar konuşun mk.

multinet paramın çoğunu karnı acıkmış küçük çocuklara gidiyor. okadar çocuğun karnını doyurdum okadar yemeğimi yediler ölmedim daha bak yaşıyorum.

o çocuklar siz tripli insanların burger de yediğiniz patateslere muhtaç değil. aslında sizlerin merhamete itiyacınız var.

o çocukların siz solcu protestocularında protestosuna ihtiyacı yok. çünkü yalandan protesto yapıyorsunuz. yalandan o mekana girip burger i protesto ediyorsunuz.

küçük bir çocuğu karşısına oturtup onun büyük bir iştahla yemek yemesini izlemeyi ve bundan mutluluk duymayı bilmeyen insanlar köprü kenarında 5 liraya saxo çeken faişelerden daha değersizdir.

Toplam Hit: 13162 Toplam Mesaj: 128