CHP - Yüzyılın Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

konuya dahil olmayacaktım ama bu videoyu gördüm bir şeyler yazayım dedim..

sen kimsin hocam? tipik bir chp seçmenisin..

insanları aşağılayan, hor gören, kendinden olmayanı hemen dışlayan, bir şeylerle yaftalayan zihniyetsin. Benim babam da chp li ve hiç bir farkınız yok..

Zamanında kürtlere, kart kurt seslerinden türemiş dağlı türkler dediniz, kro dediniz, vahşi dediniz.. başı kapalılara yobaz dediniz, gerici dediniz, öcü dediniz.. 

bir kendinize toz kondurmanıdız.. Sizden olmayan herkes böyle pislik aşağılık, bir siz tertemizsiniz..

İşte böyle zihniyetleri görünce iyice nefret ediyorum bu sistemden, partilerden particilikten..

bu zihniyet iktidara gelebileceğini mi sanıyor? Onlar bizim kardeşimiz diyerek insanları kandıracağını mı sanıyorsunuz? Forumda bile tahammülü görebiliyoruz .. Sizin gibi düşünmeyenlere hemen hakaretlere başvuruyorsunuz ama ondan sonra biz oy istiyoruz diyorsunuz. 

Yahu hiç izan yok mu sizde? Aşağıladığınız, hor gördüğünüz insan size neden oy versin?

Ben Islam dinini savunan biriyim ve benim görüşümde olanlar genellikle AKP yi savunur. Ama bana göre akp nin chp den bir farkı yok, herkeste hırsız var yalancı var dolandırıcı var şu var bu var.. (nerden biliyorsun dersen muğla belediyesine bakabilirsiniz, akp saflarında ise yapılan hırsızlıklar ve üstlerini kapatmalar aşikar)

Bu sebeplerden dolayı tüm partilere cephe almış ve tepkimi oy kullanmayarak gösteriyorum. Ama oy kullansaydım 1 milyon oy hakkım olsa da insanları bu şekilde aşağılayan insanlara da oy vermezdim, hırsızlara ve hırsızlık karşısında susanlara da.. Kısacası öyle bir parti yok benim için.. Partilerin tamamı kendi çıkarları için kurulmuştur, benim de böyle bir oluşumda yerim yok. 

Bir dost tavsiyesi nitelğinde bir şeyler söyleyeyim, Chp iktidara yaklaşmak istiyorsa öncelikle insanları olduğu gibi kabul etmesini öğrenmeli. Adamın diline, rengine, giyimine bakarak yargılarsan kısacası dış görünüşüne göre adam kayırırsan baştan kaybedersin. Akp de bunu yapıyor ama adamların stratejisi güzel.. İnsanlara kendinizi güzelce anlatmalısınız, anlamayana hakaret etmek yerine tekrar anlatmayı deneyin, yine anlamıyorsa adama saygı duymayı öğrenin. Bu sizi aşağılatmaz aksine yüceltir. Ama bir çok akp seçmeni, chp lilerin hazımsız, din düşmanı (kısmen doğru) v.s. olarak görüyor. Bu şekilde düşünmelerinin sebebini de kendinizde ve chp nin tarihinde arayın.

Bunların hiç birini yapmayarak biz neden iktidar olamıyoruz gibi soru soruyorsanız komik duruma düşersiniz. Öncelikle şapkanızı çıkarın ve kendi analizinizi yapın, insanlara yaklaşımınızı sorgulayın ve nasıl herkesi kendi öz kardeşinmiş gibi görebileceğinizi öğrenin. Bakın ondan sonra tablo nasıl değişecek..

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@unbalanced

hocam iyi güzel diyorsun da atladıgın nokta, her insanın bir tahammül seviyesi var ve bu seviyenin asılması da akp taraftarlarından kaynaklı. o kadar sacma argümanlarla hükümeti savunmaya yönelik cümleler kuruluyor ki, resmen karsısındakini aptal yerine koydugu algısı olusuyor bu sefer de.

her sikim hıyar diyene tuzlukla kosulması gibi, hükümet calsa da cırpsa da, dinle dalga da gecse, alenen halkla tasak da gecse sesleri cıkmaz, tek bir yorumlarını göremezsin ama muhalefet kendi projelerini acıkladıgında "aman chp parayı nasıl bulacak aman chp nasıl yapacak" blablabla

yani sırf bununla ilgili yazılacak o kadar sey var ki, gerek yok. adam video atıyor, kılıcdaroglu toplama islemini yanlıs yapmıs, bununla aklınca dalga geciyor "ehe ehe toplayamadı :)):):)):)" diye ama saksakladıgı adamla ilgili onlarca yolsuzluk belgesine, videolara bir sey demiyor, kapasite bu iste. böyle insanlara kim nasıl saygı duysun ?

daha yeni bir olay, akp milletvekilinin elini sıkmadı diye esnafı tekme tokat dövdüler. bu ülkenin insanı ikiye bölündüyse, ilk sebebi basımızdaki padisah ve ona sorgusuz sualsiz biat eden parazitlerdir.

Andrei tarafından 23/May/15 19:34 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

slim_38

unbalanced hocanın yazdıklarını alıntılayıp kafana göre bazı yerlerini koyulaştırmak nasıl bi şey biraz anlatır mısın :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=9wM75qnv7xU

türkiyenin geleceğini özetlemişti 2007de şu anda tam olarak korktuğu tablo var adamın

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

@unbalanced

hocam iyi güzel diyorsun da atladıgın nokta, her insanın bir tahammül seviyesi var ve bu seviyenin asılması da akp taraftarlarından kaynaklı. o kadar sacma argümanlarla hükümeti savunmaya yönelik cümleler kuruluyor ki, resmen karsısındakini aptal yerine koydugu algısı olusuyor bu sefer de.

her sikim hıyar diyene tuzlukla kosulması gibi, hükümet calsa da cırpsa da, dinle dalga da gecse, alenen halkla tasak da gecse sesleri cıkmaz, tek bir yorumlarını göremezsin ama muhalefet kendi projelerini acıkladıgında "aman chp parayı nasıl bulacak aman chp nasıl yapacak" blablabla

yani sırf bununla ilgili yazılacak o kadar sey var ki, gerek yok. adam video atıyor, kılıcdaroglu toplama islemini yanlıs yapmıs, bununla aklınca dalga geciyor "ehe ehe toplayamadı :)):):)):)" diye ama saksakladıgı adamla ilgili onlarca yolsuzluk belgesine, videolara bir sey demiyor, kapasite bu iste. böyle insanlara kim nasıl saygı duysun ?

daha yeni bir olay, akp milletvekilinin elini sıkmadı diye esnafı tekme tokat dövdüler. bu ülkenin insanı ikiye bölündüyse, ilk sebebi basımızdaki padisah ve ona sorgusuz sualsiz biat eden parazitlerdir.

Hocam avantaj kazanmak için siz de karşı tarafa gül uzatın. Ama ben kendimi bildim bileli bu seçmen sürekli aşağılıyor karşı tarafı. Benim babam devrimci bir kökenden geliyor, onların adamları hapislere atıldığı için ya da kimileri yurtdışına kaçtığı için o da artık chp li oldu işte.. Ama ben ondan ve çevresinden duydum duyalı bu hep böyle. Yani olayın akp li ile olması değil, dindar/dinci olmasıyla ilgili bir şey bu..

Ben erbakan dönemini de biliyorum hocam, onun gibi bir adam bile aşağılandı. Elbette yanlışları vardır ama ben o adamın dürüst olduğuna inanıyorum. Şimdi bazen babama erbakan'ın videolarını izletip bu adam neyi yanlış konuşmuş diyince bir şey diyemiyor.. Neden? Çünkü dinsizin hakkından imansız gelir misali tayyip geldi hepsine cevabı yapıştırıyor. Adam yanlış yapsa bile özür dilemiyor. Erbakan kibar adamdı zaten böyle nazik bir adam (anne babası hakim olması lazım) en küçük şeyde çekip gitti, ama tayyip kasımpaşa çocuğu, yandaşları hırsızlık da yapsa kendisi de yapsa adam hiç bir şey yokmuş gibi devam edebiliyor.. Paralel dediklerini dün göklere çıkarıyorlardı ama şimdi her türlü lafı ediyorlar.. 

İşte çıkar dünyası hocam bu.. Benim partilere ya da bu sisteme inanmamamın sebebi böyle şeyler.. Daha nice şeyler var geçmişte görülmüş. O yüzden türkiyede tek parti var o da X partisi yani tüm partilerin içinde olduğu bir grup.

Son olarak, halkımız maalesef cahil kaldı/bırakıldı. Okur yazar olmayı cahilliği giderdiğini düşünen bir sistemin içinde yaşıyoruz ama üniversite mezunları bile bir sürü şeyden haberi yok.. Böyle olunca da böyle seçmen normal geilyor bana :)

Kız arkadaş geldi daha fazla yazamayacağım ama mantığı anlatabildim sanırım.. hadi kolay gelsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yahu koyun denilince kızıyorlar da biz bunlara nediyelim ne denir biride çıksın söylesin be kardeşim

Bunlara ne deniyor ? 

Adam diyor bunlar 2002 öncesi bölünmüş yollar alkış kıyamet alkışlıyorlar bunu niye alkışlıyorsunuz diyor

http://www.youtube.com/watch?v=_-ow63Im7_w

sonra her mitingdeki rezilliği görüyoruz 

http://www.youtube.com/watch?v=Jt10Yp8Q0K0

http://www.youtube.com/watch?v=s-qTviCFyd8

http://www.youtube.com/watch?v=HrjihTIb6tY

http://www.youtube.com/watch?v=1KGnrIB_WR8

SeRDaR tarafından 23/May/15 19:50 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

insanları aşağılayan, hor gören, kendinden olmayanı hemen dışlayan, bir şeylerle yaftalayan zihniyetsin. Benim babam da chp li ve hiç bir farkınız yok..

Zamanında kürtlere, kart kurt seslerinden türemiş dağlı türkler dediniz, kro dediniz, vahşi dediniz.. başı kapalılara yobaz dediniz, gerici dediniz, öcü dediniz.. 

bir kendinize toz kondurmanıdız.. Sizden olmayan herkes böyle pislik aşağılık, bir siz tertemizsiniz..

İşte böyle zihniyetleri görünce iyice nefret ediyorum bu sistemden, partilerden particilikten..

bu zihniyet iktidara gelebileceğini mi sanıyor? Onlar bizim kardeşimiz diyerek insanları kandıracağını mı sanıyorsunuz? Forumda bile tahammülü görebiliyoruz .. Sizin gibi düşünmeyenlere hemen hakaretlere başvuruyorsunuz ama ondan sonra biz oy istiyoruz diyorsunuz. 

Yahu hiç izan yok mu sizde? Aşağıladığınız, hor gördüğünüz insan size neden oy versin?

Ben Islam dinini savunan biriyim ve benim görüşümde olanlar genellikle AKP yi savunur. Ama bana göre akp nin chp den bir farkı yok, herkeste hırsız var yalancı var dolandırıcı var şu var bu var.. (nerden biliyorsun dersen muğla belediyesine bakabilirsiniz, akp saflarında ise yapılan hırsızlıklar ve üstlerini kapatmalar aşikar)

Bu sebeplerden dolayı tüm partilere cephe almış ve tepkimi oy kullanmayarak gösteriyorum. Ama oy kullansaydım 1 milyon oy hakkım olsa da insanları bu şekilde aşağılayan insanlara da oy vermezdim, hırsızlara ve hırsızlık karşısında susanlara da.. Kısacası öyle bir parti yok benim için.. Partilerin tamamı kendi çıkarları için kurulmuştur, benim de böyle bir oluşumda yerim yok. 

Bir dost tavsiyesi nitelğinde bir şeyler söyleyeyim, Chp iktidara yaklaşmak istiyorsa öncelikle insanları olduğu gibi kabul etmesini öğrenmeli. Adamın diline, rengine, giyimine bakarak yargılarsan kısacası dış görünüşüne göre adam kayırırsan baştan kaybedersin. Akp de bunu yapıyor ama adamların stratejisi güzel.. İnsanlara kendinizi güzelce anlatmalısınız, anlamayana hakaret etmek yerine tekrar anlatmayı deneyin, yine anlamıyorsa adama saygı duymayı öğrenin. Bu sizi aşağılatmaz aksine yüceltir. Ama bir çok akp seçmeni, chp lilerin hazımsız, din düşmanı (kısmen doğru) v.s. olarak görüyor. Bu şekilde düşünmelerinin sebebini de kendinizde ve chp nin tarihinde arayın.

Bunların hiç birini yapmayarak biz neden iktidar olamıyoruz gibi soru soruyorsanız komik duruma düşersiniz. Öncelikle şapkanızı çıkarın ve kendi analizinizi yapın, insanlara yaklaşımınızı sorgulayın ve nasıl herkesi kendi öz kardeşinmiş gibi görebileceğinizi öğrenin. Bakın ondan sonra tablo nasıl değişecek..

Abi benim de sana bi çift lafım olacak. Ama öncelikle şunu belirteyim; günümüzdeki CHP benim ilkelerimi harcadığı için oy bile atmam. Onu bilerek tart dediklerimi.

Öncelikle şu başörtülülere yobaz deme meselesine gelelim. Çok hassas bir konu. Günümüzde artık bir özgürlük işi olduğu için benim en ufak laf söylemeye hakkım yok. Ama sana bir soru soracağım;

Şule Yüksel Şenler ve Mehmet Şevket Eygi kimdir? Özellikle Şule Yüksel Şenler' in 60' lı yıllarda Anadoluda hangi faaliyetlerde bulunduklarından bana bahseder misin?

Kürtlere vahşi dediniz, kro dediniz diyorsun ya; senin kişisel açından konuşmuyorum ama; bu tür yakışıksız lafları sadece chp tabanı ya da seçmeni mi etti? Sadece onlar mı böyle konuştu?

Kart kurt meselesinin literatüre nasıl girdiğini bana anlatır mısın?

"Ben İslam dinini savunaun biriyim, benim görüşümde olan genellile AKP' li olur" derken sadece İslam'ı savunan birisi olduğun için mi genellikle akpli olunuyor? E o zaman bu aynı zamanda "İslam dinini savunmayanlar genellikle akpli olmaz" sonucunu çıkarmaz mı?

Kesinlikle chpnin akpden bir farkı olmadığı konusunda sana katılıyorum. Farklı örnekler bende de mevcut.

Hani bi de dedin ya "CHP dış görünüşe bakarak adam kayırmasın, AKP de bunu yapıyor ama stratejisi güzel." diye. Abi o stratejiden biraz bahseder misin bana?

Ben bu yazdıklarından sanki CHP hoşgörüsü sıfır olan parti, AKP ise herkese kapılarını açmış hoşgörüsü yüksek bir partiymiş gibi algıladım.

Yanlış algılamadıysam eğer sana bir soru; Türkiye' de basın özgürlüğünün durumu nedir?

Bu arada abi; futbol takımı tutar gibi parti taraftarlığı yapmak gerizekalılıktır. Düşünme yeteneğini veya sorgulama yeteneğini kaybetmektir. Bugün bu her parti içinde var. Ama hangi partide en fazla?

https://www.youtube.com/watch?v=wwFTmN1_Bac

iyi seyirler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Yav he he

http://inciswf.com/taamtaam.swf

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@unbalanced

hocam bu kin nefret nerden olusuyor biliyormusun ?

hani meydanlara cikip "bu cehape varya bu cehape", "bu mehape varya bu mehape"

demeye basladiktan sonra hedef gosterilmeye basladiktan sonra olustu. tamam daha onceden de x partiyi y partiyi sevmeyen vardi

ama bu kadar nefretle bakilmiyordu.

insanlar birbirine saygi gosteriyordu simdi oda kalmadi onuda birakmadilar.

-

ek: bu yazdigimi kucuk gormek, yermek amaciyla yazmiyorum ama

bakan bile cikip bize oy verenlerin cogunlugu cahil kesim dedi o bile alkislandi

bir kiside cikip kardesim sen nediyorsun demedi.

mhp de chp de veya baska bir partide olsa kiyamet kopar adami tasviye ederler.

cikip birde chp de kazan kayniyor kilicdaroglu birsey yapmiyor, mhp de catlak ses var bahceli birsey yapmiyor diye

herseye evet diyen kafa sallayan bir kitle yokki soruyor sorguluyor.

-

kac defa ak parti mitinginde her soylenene evet diyen bir kitle var. karsidaki adam ne diyor diye anlamaya idrak etmeye calismiyor

once igneyi kendinize batirin sonra cuvaldizi getirin batirmaniza izin vermeden gobekleme atlarim ama kendi icinizde "ya kardesim ne oluyor boyle olurmu" diyen cikmiyor.

underzero tarafından 23/May/15 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thunder_storm
    thunder_storm's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Seçimlere kısa bir zaman kala CHP, yüzyılın projesi diye adlandırdığı ticaret yollarını birbirine bağlayan merkez türkiye projeysini izleyenlere sunmuş bulunmakta.

http://www.youtube.com/watch?v=Q49Pvu5IUzg

2-3 uydurmayla psikolojik olarak yeşilliklerle dolu cıvıl cıvıl kuşların ötüştüğü dünya çizilmiş... Komik! Önüne gelen milleti gerizekalı yerine koyuyor.Farkettiyseniz bizim birşey üretmemiz söz konusu bile değil! Ayrıca verilen örnekte çok garip...Bakü' nün ticaret hacmi ne kadar ?

we produced everything from myths...
Toplam Hit: 36694 Toplam Mesaj: 320