CHP - Yüzyılın Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    leadertay bunu yazdı

var malum A.D diyor ki bu proje yıllar önce benim kitabımın arkasında yazan bir projeydi yaptıklarımız da bu yolda zaten gidiyoruz. K.K da diyor ki 

Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş ? Engel olan mı vardı ? Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler

şimdi hayal bile edemez dediği şeyleri adam zaten 15 sene önce yazmış. bari de ki sadece bunun için ne yaptınız hayal bile edemezler niye diyorsun aç oku hayal etmişim ki yazmışım demesinler sana...

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/05/21/chpnin-vizyon-projesini-davutoglu-11-yil-once-anlatmisti

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/davutoglunun-arka-kapagi-fos-cikti-839003/

yukarıdaki iki taraftan da kaynak var; ortada proje olsa, AKP böyle bir proje yapsa çoktan duyurur, kAnal istanbul ve kaçaksaray projelerinden önce açıklar, 11 yıl beklemezdi. CHP adam gibi bir proje ortaya koyunca bu proje bizimdi diyerek aslında projenin sağlamlığını daha da arttırıyorlar.

AD sadece adını vermiş, Türkiye Merkez Ülke olmalı felan demiş. Şimdi bunu söyleyen sadece AD midir yoksa başka yazarlar, düşünürler aynı fikri defalarca dile getirmiş midir? Hayal etse zaten yapardı projeyi.. O zaman tekrar diyoruz:

"Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş ? Engel olan mı vardı ? Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler"

KEMAL KILIÇDAROĞLU

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

inanın chp yi kötülemek değil amacım ama belki bi 9 10 sene önce gene böyle bir proje geçmişti tv lerde gazetelerde ama akpninmiydi kimindi bilmiyorum fakat geçtiğini hatırlıyorum aynen merkez bölge ayrı valisi olacak vs.. vs..

hocam zaten proje üstünde uzun süredir de çalışılıyormuş, benzer şeylerin dillendirilmesi normal, bu projeye gölge düşürmez, çalıntı olduğunu iddia edenlerin varsa proje hakkında daha önce yapılanları sunmaları gerekir. Merkez Türkiye projesi, CHP nin dediğine göre geniş kapsamlı ve diğer vaatleri de kapsayan bir proje. 

sevgilerle.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

var malum A.D diyor ki bu proje yıllar önce benim kitabımın arkasında yazan bir projeydi yaptıklarımız da bu yolda zaten gidiyoruz. K.K da diyor ki 

Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş ? Engel olan mı vardı ? Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler

şimdi hayal bile edemez dediği şeyleri adam zaten 15 sene önce yazmış. bari de ki sadece bunun için ne yaptınız hayal bile edemezler niye diyorsun aç oku hayal etmişim ki yazmışım demesinler sana...

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/05/21/chpnin-vizyon-projesini-davutoglu-11-yil-once-anlatmisti

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/davutoglunun-arka-kapagi-fos-cikti-839003/

yukarıdaki iki taraftan da kaynak var; ortada proje olsa, AKP böyle bir proje yapsa çoktan duyurur, kAnal istanbul ve kaçaksaray projelerinden önce açıklar, 11 yıl beklemezdi. CHP adam gibi bir proje ortaya koyunca bu proje bizimdi diyerek aslında projenin sağlamlığını daha da arttırıyorlar.

AD sadece adını vermiş, Türkiye Merkez Ülke olmalı felan demiş. Şimdi bunu söyleyen sadece AD midir yoksa başka yazarlar, düşünürler aynı fikri defalarca dile getirmiş midir? Hayal etse zaten yapardı projeyi.. O zaman tekrar diyoruz:

"Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş ? Engel olan mı vardı ? Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler"

KEMAL KILIÇDAROĞLU

uzar gider.. ülke hakkında hayırlısı ne ise o olsun diyelim. 

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

@unbalanced

hocam bu kin nefret nerden olusuyor biliyormusun ?

hani meydanlara cikip "bu cehape varya bu cehape", "bu mehape varya bu mehape"

demeye basladiktan sonra hedef gosterilmeye basladiktan sonra olustu. tamam daha onceden de x partiyi y partiyi sevmeyen vardi

ama bu kadar nefretle bakilmiyordu.

insanlar birbirine saygi gosteriyordu simdi oda kalmadi onuda birakmadilar.

-

ek: bu yazdigimi kucuk gormek, yermek amaciyla yazmiyorum ama

bakan bile cikip bize oy verenlerin cogunlugu cahil kesim dedi o bile alkislandi

bir kiside cikip kardesim sen nediyorsun demedi.

mhp de chp de veya baska bir partide olsa kiyamet kopar adami tasviye ederler.

cikip birde chp de kazan kayniyor kilicdaroglu birsey yapmiyor, mhp de catlak ses var bahceli birsey yapmiyor diye

herseye evet diyen kafa sallayan bir kitle yokki soruyor sorguluyor.

-

kac defa ak parti mitinginde her soylenene evet diyen bir kitle var. karsidaki adam ne diyor diye anlamaya idrak etmeye calismiyor

once igneyi kendinize batirin sonra cuvaldizi getirin batirmaniza izin vermeden gobekleme atlarim ama kendi icinizde "ya kardesim ne oluyor boyle olurmu" diyen cikmiyor.

Yav he he

http://inciswf.com/taamtaam.swf

Not: hocam bi üstündeki yorum da bu şekildeydi. "ciddi konuda geyik" kısmına girer mi bilmiyorum da yazdıklarına yaw hehe demek ban sebebiyse bi üstündeki arkadaşı da banlayıver.

http://www.tahribat.com/Forum-Chp-Yuzyilin-Projesi-206786/17/#2573731

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

1) hiç bir konu da tayyip dediyse yaptıysa doğru diye bir yaklaşımım hiç bir zaman olmadı. Akparti daha öncekilerden çok götürdü evet niye çünkü daha çok yaptı ne  kadar ekmek o kadar köfte. bir de göze batmasının sebebi bir dükkanın tek sahibi bu adamlar çukkayı da tek başlarına indiriyorlar diğerleri gibi koalisyon değiller bölmüyor geliri akarı hep bi yere akıyor bu da ister istemez çok göze batıyor.

2) videonun kesilmemiş halini göster diyorum kesildi diyenler için tamam bi şekilde "YAKLAŞIK 12" dediğini görmezden gelip doğru kabul edebilirim diyebilirim ama video kesilmiş demeniz çok saçma bir savunma . karar verin videou kesik mi yaklaşık mı hangisini kabul edelim. eğer video kesik diye bir savunma yapıyorsanız  o zaman Akpartinin bütün götürme tapeleri de kes kopyala yapıştır inanma geç gitsin demiş olmuyor musunuz ?   

3) en sevdiğim tarafı da yukarda ki yazının artık cevap vermiyor ? anlamıyolar ? siz ne kadar anlıyorsunuz ki bu işlerden diye sormazlar mı adama ?

4 birde akpartinin büyük projesi diye bir konu açmış olsaydım şimdiye kadar çoktan konu forumun silinen loglar kısmın da tozlu bir şekilde yer alıyor olurdu. sorsam da şikayet etsemde eşit mesafe de durmak konuları dengede tutmak için yapıyoruz diyecekeleri için hiçbir girişimde de bulunmadım. 

götürme tapelerini zaten kendileride kabul etti.o tapelerde yayınlanan kısım önemli kısımlarıydı sadece.ahmet mehmet naber muhabbetini kestiler, götürme planlarını bıraktılar doğal olarak.aynı durum değil yani

bu hizmetlerden memnunsun fakat bu hizmetlerin sana nasıl getirildiği konusunda bir fikrin yok.sadece treni görüp buna hizmet dersen çok yanlış yaparsın.ki sen okumuş etmiş birisisin.sen böyle düşünürsen kahvedeki boş adam nasıl düşünür ?

akp hükümeti ile ekonominin yapıları tamamıyle değiştirildi.üretime dayalı yavaş ve sağlam ilerleyen ekonomik sistemden, finansal ilerleyen sisteme dönüldü.bu ne demek; üretimin azaldıgı, parayla para kazanıldıgı bir ekonomik sistem.bu finansal ekonomi her zaman balon ekonomisidir.

http://www.dailymotion.com/video/xponiw_prof-dr-osman-altug-uc-kagit-ekonomisi_news

bunu izle ve birde düşük kur yüksek faiz bu ülkeye neler yapmış bunlara bak.sonra yapılan hizmet için sevinecek misin çok merak ediyorum

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

CHP yine yanlış yapıyor. Projeyi ortaya attıklarından beridir lokal yerler dışında proje dillendirilmiyor bile. 

AKP yaptığı 100 metre yolun açılışını merasimle yapıyor, kurdele kesiyor. Sen projenin ardında durmazda tanıtmaz, milletin kulağına ezberleyene kadar fısıldamazsan kimse takmaz.

Sadece vizyon yetmez. Dönem reklam dönemi. İyi reklam yaparsan en kötü malı bile satabilirsin. Ama iyi malını reklamsız satamazsın.

Ayrıca fikir başkasna ait diyenler, AKP başa geldiğinden beridir içinde bulunduğu ekonomik durumu Kemal Derviş'e borçlu. Ama kendileri yapmışlar gibi, kendi adamları dizginlemiş gibi sürekli dillendiriyorlar. Bunlar icraate bakarız, lafa değil diyen adamlar. X,Y,Z'den almış, esinlenmiş önemli değil. Yapılabilabilirliği önemli.

Austen tarafından 25/May/15 17:35 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JonTurk
    JonTurk's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

CHP yine yanlış yapıyor. Projeyi ortaya attıklarından beridir lokal yerler dışında proje dillendirilmiyor bile. 

AKP yaptığı 100 metre yolun açılışını merasimle yapıyor, kurdele kesiyor. Sen projenin ardında durmazda tanıtmaz, milletin kulağına ezberleyene kadar fısıldamazsan kimse takmaz.

Sadece vizyon yetmez. Dönem reklam dönemi. İyi reklam yaparsan en kötü malı bile satabilirsin. Ama iyi malını reklamsız satamazsın.

Ayrıca fikir başkasna ait diyenler, AKP başa geldiğinden beridir içinde bulunduğu ekonomik durumu Kemal Derviş'e borçlu. Ama kendileri yapmışlar gibi, kendi adamları dizginlemiş gibi sürekli dillendiriyorlar. Bunlar icraate bakarız, lafa değil diyen adamlar. X,Y,Z'den almış, esinlenmiş önemli değil. Yapılabilabilirliği önemli.

Kemal derviş konusunu başka yerde deme hocam çok gülerler. bunu ciddi ciddi diyorsan imf'nin ne için kurulduğundan bir haber olman gerekiyor. hangi ülkelere kemal derviş gibi valiler atandiğini bilmediğinden kaynaklaniyor. hele 380 milyar gibi ucuk bir paranin nasıl kaybolduğundan nahaber olduğunuda eklersek söyleminde haklilik payi var diyebilirz. bir ülke başbakani düşün ki kemal dervişin gölgesinde olsun.. böyle bir ülkede yaşamak senin gururuna dokunmuyorsa bilememde ülkecek mütabık olduğumuz ender konulardan birisi kemal dervişin bu ülkeyi dolayli yönetenlerin artık direk yönetmeye yeltendiği atama validir.

ki imf dediğin orgütte öyle senin vatanin için çalişacağini sanma ki bunu minimalize edersen türkiyede x bankasindan çektiğin krediyi sana verenlerin bu parayla şunu şunu yapabilrisin şunu şunu alamazsin şunlari alacaksin ve bunlarida benim gösterdiğim yerden alacaksin (gösterdiği yerde tabiki kendi kuruluşu) gibi şeyler istediğini düşün.. biliyorsun ki banka hiçbir zaman senin kredi borcunu bitirmeni istemez mümkünse gecikmeye kal dahada faiz binsin ister imfye ekonimik hegomenya penceresinden bakmiyorsan buradan bakarsan daha net görebilirsin.

CHP nin kemal dervişe bakanlik vereceğiz demesi bile bu örgütün yörüngesine girmeyi koşulsuz kabul ettiğinin göstergesidir. IMF'nin ne olduğunu iyi idirak edememiş birisi için bu önem teşkil etmez elbette...  ki tam burada yok efendim IMF borç bitti diye dış borcumuz yokmucular cümleye girecektir..  (eşten dosttan aldiğin borçla bankadan çektiğin kredi bir mi ? sorusununda cevabini versinler topa girmişken.) kaldiki burada mesele borç değil bağımsız yönetim politikasinin kiraya verilmesidir.

kaldiki projede öyle ahim şahim bir proje değildir benim nazarimda türkiyeyi üretim ekonomisinden çok montaj ekonomisine yönlendirmeyi amaçlamaktadir. ki bu montaj sanayininde imf'nin mora boyanmiş halidir. Hepinizin malumu olduğu gibi ülkenin en büyük zenginleri servetlerini montaj sanayisine borçludur hal böyle oluncada o montajini yaptiklari ürünün ülkesine bir göbek bağlari oluşmaktadir medyadaki haberlerinde olsun gram laf edemezler efendileri haklarinda.. berlin olaylarinin bizim medyamizda görülmemesinin sebebi bunlardan biridir. imfden kurtulacağiz dersin ilk yükselen ses bu montaj sanayi zenginlerinden gelir efendileri yükselin der yükselirler dövizinizi çekin der çekerler, yerli araba yapalim dersin ilk bunlar karşi çıkar 300-500 için değmez montaja devam derler..

birde işin diğer boyutu ben büyük bir firma olsam neden türkiyede durak kurmak isteyeyim ki ? maliyetimi neden yükselteyim(vergi çalişan vs) ? çinden ham maddeyi getirip türkiyede neden montaj yaptirayim ? direk çinde yaptirir azerbaycan'a yollarim. ki çinde üretimde ucuz.. türkiyede 1000 liraya 1 işçi çaliştiracağima çinde 5 işçi çaliştiririm. ki emperyalizmin ekseni artik önümüzdeki yıllarda çin olacağı ortadayken...

benim nazarimda CHP büyük hata etmekte bunu yüzyılın projesi olarak lanse etmeye çalişarak. montaj sanayi demek kendi yağımda kavrulacağim dışarindan ne kadar destek alabilirsem o kadar iş yapacağim demekle ayni şeydir.  ama elbet laiklik elden gidiyor şu oluyor bu oluyor gibi kemalizm argümanlarindan sıyrılmasi açısından önemli bir adım olarak görülebilir. ama benim oyum hayır, projeyi yetersiz bularak tekrar düzenlenmesi için genel merkeze geri yollluyorum :)

ek olarak şunuda eklemek istiyorum  geçmiş sayfalarda gördüm halk cahil yola şuna buna kaniyor vs. gibisine yolun önemi sadece ulaşim değildir haci en basit ornek chpnin bu projesi için bile ak partinin o beğenmeyip burun kıvırdığınız yollarini kullanmak zorunda kaliyorsunuz. o cift şeritli yollar olmasaydi şu kadar saatte şurada olacak diyemezdiniz. yol medeniyeti geliştirir geniş açıdan bakmanizda fayda var yollara, sevmediğim bir tabiri kullanarak "yaşı kuçuk olanlar bilmez" tek şeritli yollarin çilesini...  abd ve AB bu yol demiryolu meselesini 1930-40 larda bitirip teknolojiye yöneldikleri için onlarla kıyaslamanin yanlış olduğunu söylemenin gereğini görmüyorum aklı olan kıyas yapar çıkarimda bulunur.

bunlardan önekiler bu altyapı sıkıntılarini yollari, okullari, hastanelr, devlet binalarini yapmiş çözmüş olsalardi bugün neden uzaya gidemiyoruz şunu yapamiyoruz bu olmuyor gibi şeyleri söylemekte hakli olabilirdik lakin kazın ayağı öyle değil sen tek şeritli yollar izmirden istanbula 1 günde gidiyorsan uzaya gitmişsin ne fayda derler adama bu okullarindan sokaklarinda spor komplekslerinin, yüzme havuzlarinin olmadiği bir ülkede vaay efendim neden olimpiyatlarda hiç madalyamiz yok  gibi komik çıkmaza benzer. altyapısı olmayan yerden başarinin çıkmasi hayalden başka birşey değil. o yüzden "YOL'a ekmek banip yesinler" yola şunu yapsinlar artik gibi mantık hatasi cümleleri yüceltmeyin lütfen..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Basın kimin elinde kimin hizmetinde bir de öyle düşün basın gücü ve para kimdeyse alır yürür tayyibin parası mı vardı birileri aldı yürüttü yaptı reklamını 

Cem uzanı düşün adam 4 tane kanalında müzik kanalında bile gece gündüz reklamını yaptı para dağıttı sonuç

http://tr.wikipedia.org/wiki/2002_T%C3%BCrkiye_genel_se%C3%A7imleri

yılların mhp siyle başa baş gitti neredeyse 

bu işler böyle 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JonTurk
    JonTurk's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Basın kimin elinde kimin hizmetinde bir de öyle düşün basın gücü ve para kimdeyse alır yürür tayyibin parası mı vardı birileri aldı yürüttü yaptı reklamını 

Cem uzanı düşün adam 4 tane kanalında müzik kanalında bile gece gündüz reklamını yaptı para dağıttı sonuç

bu işler böyle 

reklamda bir yere kadar hocam inandiricilik faktörün reklamin önüne geçer, kaldi ki bugün merkez medya denen şey azılı rte düşmani hdpyi barış güvercini gösterecek durumdalar. büyük kanallarin neredeyse büyük kısmı rteye idam ister tarzda yayinlar yapıyor.  karşısında kim varsa destekliyor.

http://www.medyatava.com/tiraj ilk üç azılı rte düşmani tv kanallarida bu civarda bu baskın medyalariyla yandaş medya diye bir algi oluşturabiliyorlar sıralamasina bakiyoruz trajlarina bakiyoruz bunlarin karşisinda hükümet yandaşi devede kulak..

kaldi ki yandaş medya yandaş medya diye sokaklarda basbas bağıran gazetecileri bugün CHP den vekil adayi olarak görüyoruz. CHP yandaşi olunca makbul ak parti yandaşı olunca tu ka ka işte inandiricilik tamda burada devreye giriyor. sen ne kadar projeler şunlar bunlar ortaya döksende halk buna itibar etmiyorsa sorun o partinin ve destekleyenlerinin duruşundadir.

Ak partinin vaat ettiği icraati yapamaz bunu diyen gösteremezsin ama diğerlerinin hemen hemen bütün söylemleri inandiriciliktan uzak CHPli veya MHPli kendi seçmenleri bile inanmiyor vaatleri yapabileceğine.. kaldiki hepside sanki ortak kaynaktan beslenir gibi ayni söylemler içindeler.

bunu ideolojik çerçeveden bakarak söylemiyorum yaptiklari söylemleri popilizme dayandirarak yaptıklari için pek itibar gösterilmiyor.

örnek taşeron işçi meselesi chpli parti  belediyelere bakiyorsun taşeronun kralini kullaniyor.
    asgari ücreti 1400-5000 arasinda geziyor belediyelerine bakiyorsun hala 950 veriyor. belediyelerin 950 lira maaş vermesini öngeren bir yasa yok arttirsinlar 1400 e ellerini tutan yokki ve desinler bak olabiliyormus yapılabiliyormus.
    işçi haklari şu bu diyorlar bakiyorsun bursadaki otomotiv grevinde sesleri çıkmıyor.. (montaj sanayi meselesi) patronlarin yaninda yer aliyorlar.

asgari ücreti birden zorla çıkartırsan iki şey olur, ya işten çıkartmalar olur. ya da 1 liraya aldiğin ekmeği 2 liraya alirsin değişen birşey olmaz. lafta 1400 maaşin olur. bunu bilmek için ekonomik profu olmaya gerek yok elbet chpde biliyor bunu ama o popilizm yokmu o popilzm.

yani özetle chp ne zaman popilizm söylemleri yerine ayağı yere basan projeler üretir ve mahali yönetimlerindede bunu uygulamaya başlar işte o zaman gerçek bir muhalefet partisi kıvamina gelir.  yoksa her eve özel kablo çekip sabah akşam reklam yapsada bu katı siyasi ortamda kimsenin fikrini değiştiremez. daha yumuşak geçişli bir siyaset politikasi izlemesi hem kendi siyasi hayatlari için hemde ülke için gerekli..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JonTurk bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

bu işler böyle 

reklamda bir yere kadar hocam inandiricilik faktörün reklamin önüne geçer, kaldi ki bugün merkez medya denen şey azılı rte düşmani hdpyi barış güvercini gösterecek durumdalar. büyük kanallarin neredeyse büyük kısmı rteye idam ister tarzda yayinlar yapıyor.  karşısında kim varsa destekliyor.

http://www.medyatava.com/tiraj ilk üç azılı rte düşmani tv kanallarida bu civarda bu baskın medyalariyla yandaş medya diye bir algi oluşturabiliyorlar sıralamasina bakiyoruz trajlarina bakiyoruz bunlarin karşisinda hükümet yandaşi devede kulak..

kaldi ki yandaş medya yandaş medya diye sokaklarda basbas bağıran gazetecileri bugün CHP den vekil adayi olarak görüyoruz. CHP yandaşi olunca makbul ak parti yandaşı olunca tu ka ka işte inandiricilik tamda burada devreye giriyor. sen ne kadar projeler şunlar bunlar ortaya döksende halk buna itibar etmiyorsa sorun o partinin ve destekleyenlerinin duruşundadir.

Ak partinin vaat ettiği icraati yapamaz bunu diyen gösteremezsin ama diğerlerinin hemen hemen bütün söylemleri inandiriciliktan uzak CHPli veya MHPli kendi seçmenleri bile inanmiyor vaatleri yapabileceğine.. kaldiki hepside sanki ortak kaynaktan beslenir gibi ayni söylemler içindeler.

bunu ideolojik çerçeveden bakarak söylemiyorum yaptiklari söylemleri popilizme dayandirarak yaptıklari için pek itibar gösterilmiyor.

örnek taşeron işçi meselesi chpli parti  belediyelere bakiyorsun taşeronun kralini kullaniyor.
    asgari ücreti 1400-5000 arasinda geziyor belediyelerine bakiyorsun hala 950 veriyor. belediyelerin 950 lira maaş vermesini öngeren bir yasa yok arttirsinlar 1400 e ellerini tutan yokki ve desinler bak olabiliyormus yapılabiliyormus.
    işçi haklari şu bu diyorlar bakiyorsun bursadaki otomotiv grevinde sesleri çıkmıyor.. (montaj sanayi meselesi) patronlarin yaninda yer aliyorlar.

asgari ücreti birden zorla çıkartırsan iki şey olur, ya işten çıkartmalar olur. ya da 1 liraya aldiğin ekmeği 2 liraya alirsin değişen birşey olmaz. lafta 1400 maaşin olur. bunu bilmek için ekonomik profu olmaya gerek yok elbet chpde biliyor bunu ama o popilizm yokmu o popilzm.

yani özetle chp ne zaman popilizm söylemleri yerine ayağı yere basan projeler üretir ve mahali yönetimlerindede bunu uygulamaya başlar işte o zaman gerçek bir muhalefet partisi kıvamina gelir.  yoksa her eve özel kablo çekip sabah akşam reklam yapsada bu katı siyasi ortamda kimsenin fikrini değiştiremez. daha yumuşak geçişli bir siyaset politikasi izlemesi hem kendi siyasi hayatlari için hemde ülke için gerekli..

teşeron konusunda haklısın eğri oturup doğru da konuşmak lazım CHP li belediyenin birinin önünden geçiyordum geçen güvenlik görevlilerine baktım  belediyenin kendi bünyesinde değil taşeron firmadalar kendim gözlemledim bunu temizlik işçileri vs öyle
    neden kadroya almazlar bu taşeronda çalışan adamları yada kpss ile eleman almazlar kadrolara  anlamış değilim 
    bu bir yanlıştır önce kendileri geçmelilerki bu kararlılık örnek olsun 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 36682 Toplam Mesaj: 320