CHP - Yüzyılın Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

chp nin son reklam filmini beğendim :) halka biraz daha yaklaşmış.. ilginç olan sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir parti halktan çok kopuktu.. bugün sosyete ya da elit kesim chp ye oy veriyor, garibanlar ise akp gibi bir partiye oy veriyor. Ama rolleri aynı.. akp zenginin yanında, chp fakirin yanında (teoride böyle).. Ama oy aldıkları kesim cidden tuhafıma gidiyor :)  Chp elitlerin, kokoşların partisi olmuş durumunda :)

Ama son reklam filmi iyi.. Mesela eskiden başı kapalıları hor gören reklam filmleri hazırlıyordu, genelde köylü, okumamış,temizlikçi imajı veriyorlardı. Oysa bir sürü kapalı doktor, öğretmen v.s. var.. Bu son filminde şirket sahibi/ceo yu bir başı kapalı kadın oynuyor..

http://www.youtube.com/watch?v=NE8xuWMomik

eleştiri olarak da şöyle bir şey var (ahaber akp destekçisi bir kanal)

http://www.youtube.com/watch?v=cTn3T4mBL0s 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

unbalanced hocam eleştiriyi keşke koymasaydın, niye ?

chp reklamında bir elma bilgisayarlı kapalı kadın var, bi şirket toplantısında biri patron ve yardımcıları olan kapalı kadın var.eleştiri yapim derken iyice berbat etmişler.eleştiri bu değildir.

bende eleştiri olarak, çok yapmacık dedim.yani ses tonları fln ama verilmek istenen mesaj güzel

zaten chp de kabul ediyor ve değiştiklerini ifade ediyorlar.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JonTurk
    JonTurk's avatar
    Erkek

@ozgunlu popülizm yapıyorsun normal otobüs biletiyle hızlı tren arasindaki fark 7 lira bir paket sigara parasi..

@ RockZs

hoca bu göz boyama cümlesi her seçim öncesi söylenir tank, helikopter yapılırkende söyleniyordu ne oldu ?şuan üretiliyor.
    sanırım savunma sanayindeki gelişmeleri takip etmediğinden böyle konuşuyorsun

kaldiki sen böyle bir cümleyi kurarsan başkasida CHP için der ki bunlar hep seçim için göz boyama. gördüğün gibi kendi kendine kurşun sıkıyorsun.
    göz boyama diyebilmen için elinde verilerin olmasi lazım eskiden olduğu gibi secimlerden önce bir yapının temelinin atilip sonra tek bir çivi çakılmadi yılları hatırlarsin.
    bunlarin göz boyama olduğunu söyleyebilmen için geçmişte vaat edilen şeyilerin hangisinin yapılmadiğini bizlere sunman gerekir. tabi bulabilirsen..

CHP siyasetini eskisine nazaran olumlu bulduğumu söyledim. ve yukaridada çok net bir şekilde gerekçelerini ifade ettim neden iktidar olmak için yeterli olmadiğini belirttim
    chp bu vaatleriyle daha yeni yeni muhalefet olmaya başladi. bu tutumunu geliştirirse bir sonraki seçimlere ancak iktidar olmaya başlayabileceğini düşünüyorum.
    "montaj çetesinin" faaliyetlerinide yukarida anlattim açık açıkta söyledim bunu ironi arkasina saklamadım.

ben Ak patyi giderse ülke çoker felan demiyorum diyorum ki bu vaat edilen şeyler yapılırsa ülke montajci bir ülke olur ham maddesini getirdiin şirketin ellerine bırkaırsın ülkenin ekonomisini
    yarin o ülke yok arkadaş şunlari yapmazsan çekerim mallari der ya da daha ucuz bir yol bulur oraya taşirsadan bahsediyorum söylemediğim yöne çekme lütfen cümlelerimi. ve montajcılığın bizim insanimiza bir getiirsinin olmacağindan bahsediyorum ne mühendislik anlaminda ne teknolojik anlamda bir getirisi olmayacak proje dediğin şey ülkenin insanlarini zorlayarak gelişmesini sağlamali logo birleştirir gibi birleştirip satmakla ülken gelişmez yerinde saymaya devam eder ve bunlari söylerkende sizin ak partiye olan düşmanca tavriniz gibi bir düşmanca tavir içerisinde değilim,

"Ben bu adamların ve buna oy verenlerin kafa yapılarını çok iyi öğrendim artık"
    bu cümlede kutuplaştirici bir cümle böyle cümleler kullanip karşi tarafin cevap vermemesini beklemek insan doğasina aykiri olur ki cevap verincede zaten sizin tutumunuzda hemen değişiyor siz zaten böylesiniz şusunuz bu sunuz diyerek ilk taşi atanin kendiniz olduğunu görmezden gelerek değişik bir tutum içerisine giriyorsunuz.

ak parti bu ülkede 2010 sonrasi iktidar olmaya başladi ondan önce zaten hep büroksatlarla yöneten chp zihniyetiydi. hatirlarsiniz ak partinin çıkarttiği bir yasa chpnin hoşuna gitmediğinde hemen soluğu anayasa mahkemesinde alip iptal ettirirdi.. bunlari hatirlamak istememeniz çok normal tabiki işte o bürokratik vesayet kalkinca chp artik siyasetini gercek bir parti gibi yapmak zorunda kaldi. ve projelere yöneldi iyide oldu tabiki..
    son olarak bu projelere bu eski chp zihniyetiyle yapılan tehtidlerin gölge düşürmemesini beklerdim. gittiklerinde çok kötü olacaklar ne demek hoca ? muhtar bile olamaz zihniyetinin hala sürmesi chpnin hiç değişmediği anlamina gelir ve unutma hoca chpnin iktidar olabilmesi için küçümsediğin hakir gördüğüm ak partililerin oyuna ihtiyaci var..
    ve gercek bir solcuysan zaten uluslararasi kurulan koalisyonu görmüş olman gerekir hangi emperyalist şirketlerin hanedanlıklarin kimi desteklediği ortada..

@ekerci
    CHP 5gyi biz yapacağiz desin vaadde bulunsun dedim, montajciliğin yüzyılın projesi olarak lanse etmenin ülkeye bir getirisinin olmayacağini defahatle vurguladim teknolojik gelişim içeren vaadler versin dedim..

ve parasini basarsin alirsin treni mantiğiyla ancak bakkal yönetilir. ülke yönetiliyor hoca kendin üreteceksin ki ürettiğini yurtdışına satacaksin para kazanacaksin teknolojin üretimle birlikte argeler kuracak dahada gelişecek.. basarsin parayi yapanlardan alirsin mantiği montaj mantiği işte sonra bu cümleyi kullanan siz diyeceksiniz ki bu hükümet birşey bilmiyor bu kadar cari acik nasl olur şu bu yani kurdunuz cümle ikilcili oluyor hep söylediğinizin tersini yapsa hemen başka cümle arkasini takip ediyor.
    üretim için..
    http://www.elektrikport.com/haber-roportaj/ilk-yerli-uretim-yuksek-hizli-tren/14745

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

@Jonturk’e ÇOK NET YANITLAR VERECEĞİM!

• Yapılan hizmeti seçim malzemesi olarak kullanmak göz boyamadır. “kAnal İstanbul” ile başlar, İzmir’e yapılacağı söylenen saçma diğer vaatlerle bitiririm. Sürüyle tamamlanmayan, eksik kalan proje var.
    • CHP’yi olumlu buluyorsanız oyunuzu ona göre verirsiniz. Net olun.
    • Siz Merkez Türkiye Projesini anlamamışsınız. Merkez Türkiye yapıldığında ülkedeki tüm üretim duracak sanıyorsunuz. Aksine artacak. Olayın hammadde ile bir ilgisi yok, bir çok kolu-ayağı olan bir proje.
    • Önceki hükümetlere bakın, kim ne kadar yönetmiş, sonra ikna olmazsanız özelden yazarsınız, gereken cevabı veririm.

EK CEVAPLAR: 

• Bir hükümetin bir devleti nasıl soyduğuna hep beraber tanık olduk, o dosyalar kapanmaz, kul hakkı yiyenin gün gelir hesabı sorulur.
    • Devleti yöneten adam kumpasa gelirse, beni kandırdılar derse o koltukta oturabilir mi?
    • Ülkeyi yönetemiyorlar.
    • Sorun olan bir iktidar sorunları çözemez ve sorunların kaynağı olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JonTurk bunu yazdı

@ozgunlu popülizm yapıyorsun normal otobüs biletiyle hızlı tren arasindaki fark 7 lira bir paket sigara parasi..

Ankara İstanbul 70 Lira hızlı tren.

Otobüs 30 Lira.

70 - 30 = 7. Haklısın hocam pardon :(

edit: yanlış hesaplamışım,

ozgunlu tarafından 28/May/15 14:35 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

türkiyedekiler baş örtüsü taksa ne olacak Allah aşkına

yeter artık bu türban istismarı

sanki türkiyede dinin yarım yamalak olduğunu bilmiyoruz amk

sanarsın bütün vatandaş arapça biliyor dinini biliyor

bizim kız bizden kaçar başını örter kıçını açar

türkiyedeki din anlayışı bukadar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bunu eleştirmek sana mı düşünüyor hocam? Yanlışsa onların dil algısı yanlış.. Senin insanların anlayışlarına karışmaya, laf atmaya hakkın yok.. Kimin ne niyetle örtüldüğünü ya da açıldığını bilemeyiz.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

chp nin son reklam filmini beğendim :) halka biraz daha yaklaşmış.. ilginç olan sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir parti halktan çok kopuktu.. bugün sosyete ya da elit kesim chp ye oy veriyor, garibanlar ise akp gibi bir partiye oy veriyor. Ama rolleri aynı.. akp zenginin yanında, chp fakirin yanında (teoride böyle).. Ama oy aldıkları kesim cidden tuhafıma gidiyor :)  Chp elitlerin, kokoşların partisi olmuş durumunda :)

Ama son reklam filmi iyi.. Mesela eskiden başı kapalıları hor gören reklam filmleri hazırlıyordu, genelde köylü, okumamış,temizlikçi imajı veriyorlardı. Oysa bir sürü kapalı doktor, öğretmen v.s. var.. Bu son filminde şirket sahibi/ceo yu bir başı kapalı kadın oynuyor..

kadina 3. sinif insan muamelesi yapilir,

kadin ölümlerinde % bilmem kac yuz artis olmustur,

kadinlarin okutulmamasi, gezmemesi, internete girmemesi, neredeyse nefes almamasi istenecek dereceden aciklamalar, fetvalar, konusmalar vardir

ama yok cehapeee kadinin basi kapali diye ezik gösteriyor diye haber yapilir. daha gecen gün miting alaninda türbanli kadin dövülmedi mi ?

Ornek 1 : https://eksisozluk.com/akp-ve-kadin--1595320

Ornek 2 : facebook dan alinmistir :

“Bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem."
    Tayyip Erdoğan / Dilşat Aktaş hakkında.

- “Kadına şiddet abartılıyor."
    Tayyip Erdoğan / Son 7 yılda %1400 artan kadın cinayetleri hakkında.

- “Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum."
    Tayyip Erdoğan / Kadın dernekleri ile yaptığı toplantıda.

- “Benim bedenim, benim kararım diyenler feminist."
    Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum."

- “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar."
    Recep Akdağ / Akp Bakanı, Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum."
    Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı

- “Tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı.
    Bosna’da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular."

- “Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın."
    İ.Melih Gökçek / Akp Ankara Belediye Başkanı

- “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün."

- “Yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya."
    Tayyip Erdoğan / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Kızlarına sahip çıksalarmış."
    Celalettin Cerrah / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik."
    Fatma Şahin / Akp Bakanı

- “Evdeki işler yetmiyor mu?"
    Veysel Eroğlu / Akp Bakanı / Kendisinden iş isteyen kadına.

- “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek."
    Mehmet Şimşek / Akp Bakanı

- “Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor."
    Erhan Ekmekçi / Akp İl Genel Meclis Üyesi

- “Türk kadını evinin süsüdür."
    Vecdi Gönül / Akp Bakanı

underzero tarafından 28/May/15 15:27 tarihinde düzenlenmiştir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bunu eleştirmek sana mı düşünüyor hocam? Yanlışsa onların dil algısı yanlış.. Senin insanların anlayışlarına karışmaya, laf atmaya hakkın yok.. Kimin ne niyetle örtüldüğünü ya da açıldığını bilemeyiz.. 

geç bunları hocam geç

buraya dinciler hükümetten düştükleri an neler olacağını yazmak istemiyorum :)

ama eminim laik kesime yapılan şerefsizliklerin hesabı ağır sorulacak

bir dahada ülkenin kurucu partisi irticacıların yükselmesine asla izin vermez

o hatayı bir kere yaptılar ve neler olduğunu gördüler

bir daha asla...

hem sen isviçrende mutlu değil misin bak dalgana orda

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

kadina 3. sinif insan muamelesi yapilir,

kadin ölümlerinde % bilmem kac yuz artis olmustur,

kadinlarin okutulmamasi, gezmemesi, internete girmemesi, neredeyse nefes almamasi istenecek dereceden aciklamalar, fetvalar, konusmalar vardir

ama yok cehapeee kadinin basi kapali diye ezik gösteriyor diye haber yapilir. daha gecen gün miting alaninda türbanli kadin dövülmedi mi ?

Ornek 1 : https://eksisozluk.com/akp-ve-kadin--1595320

Ornek 2 : facebook dan alinmistir :

“Bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem."
    Tayyip Erdoğan / Dilşat Aktaş hakkında.

- “Kadına şiddet abartılıyor."
    Tayyip Erdoğan / Son 7 yılda %1400 artan kadın cinayetleri hakkında.

- “Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum."
    Tayyip Erdoğan / Kadın dernekleri ile yaptığı toplantıda.

- “Benim bedenim, benim kararım diyenler feminist."

- “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum."

- “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar."
    Recep Akdağ / Akp Bakanı, Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum."

- “Tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı.
    Bosna’da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular."

- “Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın."

- “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün."

- “Yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya."
    Tayyip Erdoğan / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Kızlarına sahip çıksalarmış."
    Celalettin Cerrah / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik."
    Fatma Şahin / Akp Bakanı

- “Evdeki işler yetmiyor mu?"
    Veysel Eroğlu / Akp Bakanı / Kendisinden iş isteyen kadına.

- “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek."
    Mehmet Şimşek / Akp Bakanı

- “Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor."
    Erhan Ekmekçi / Akp İl Genel Meclis Üyesi

- “Türk kadını evinin süsüdür."
    Vecdi Gönül / Akp Bakanı

hocam akp nin kadına bakış açısı belli zaten.. ama chp nin de kapalı kadınlara bakış açısı belli.. Sadece bu yeni reklam ile düzeltmeye çalışmışlar imajı yani hatalarının farkına varmışlar

Toplam Hit: 36678 Toplam Mesaj: 320