CHP - Yüzyılın Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Kısa bin CHP geçeyim ben :)

1946 seçimleri: CHP, 1946 Seçimleri %70 çoğunlukla kazandı (CHP:396, DP:61, Bğm:7). Seçimler yargı denetiminde yapılmıyordu, oylar açık verilip gizli sayılıyordu. Bu usulsüzlüklerinden dolayı "şaibeli seçim" şeklinde de anılmıştır.

Yeni dönemde Recep Peker başbakan olarak atandı. Peker Hükümeti ilk iş olarak 7 Eylül 1946'da 7 Eylül Kararları'nı aldı. Bu develüasyon ile, 1 ABD dolarının değeri 1.40TL'den 2.80 TL'ye yükseltildi. Özellikle başbakan Peker'in sert tavrı nedeniyle CHP-DP arasındaki ipler gitgide gerilmekteydi. Karşılıklı tartışmalar sonucunda DP, meclisi terk etmeye kadar gitmişti. Demokrat Parti'liler talepleri kabul olunmazsa TBMM'yi boykot etmekten söz ediyorlardı. "Sine-i millet" sesleri yükselmekteydi. İktidar ve muhalefet arasındaki gerilimi yumuşatma işi devletin başı İsmet İnönü'ye düşüyordu.

Devamını okumak isteyenler >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Cumhuriyet_Halk_Partisi#1946_genel_se.C3.A7imleri 

1950 genel seçimleri

14 Mayıs 1950 günü Türkiye tarihinde yepyeni bir devir başlıyordu. 1946'da kurulan DP yapılan genel seçimlerde büyük bir çoğunlukla iktidarı CHP'den aldı. Demokrat Parti yurt genelinde %53 oy almıştı. CHP'nin oyları %39'u buluyordu. Oy oranları açısından çok büyük bir hezimet yoktu belki ama mevcut çoğunluk sistemi nedeniyle sandalye dağılımı oldukça dengesizdi. DP'nin kazandığı 408 sandalyeye karşı CHP ancak 69 sandalye kazanabildi. 27 sene boyunca ülkeyi tek başına idare eden CHP serbest seçim yoluyla iktidarı DP'ye teslim ediyordu. Atatürk'ten sonra 11,5 yıldır cumhurbaşkanı olan İsmet İnönü artık muhalefet lideriydi. Sonucu CHP'nin yayın organı Ulus gazetesi özetledi: CHP İktidarı Devrediyor.[22]

27 Mayıs ve sonraki yıllar (1960-1965)[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana madde: 27 Mayıs Darbesi

27 Mayıs 1960 günü Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki 37 kişilik vatansever grubu Demokrat Parti'nin ülkeyi gitgide bir baskı rejimine ve kardeş kavgasına götürdüğünü görerek ülke yönetimine el koydu. Anayasa feshedildi. Başta Cumhurbaşkanı Celâl Bayar ve Başbakan Adnan Menderes olmak üzere DP'liler, pek çok bürokratlar ve DP'ye yakın olduğu düşünülen generaller tutuklandı.[27]

Devlet Başkanlığı, Millî Savunma Bakanlığı ve Başbakanlık görevlerini Org. Cemal Gürsel üzerine aldı. Gürsel Millî Birlik Komitesi ile ülkenin tek hakimi olmuştu. Yeni anayasa hazırlanması ve siyasi yapıların kurulması için çalışmalar başladı. Demokrat Parti kapatıldı. Yeni anayasa hazırlanması için kurulan kurucu meclise CHP lideri İsmet İnönü de seçildi. 27 Mayıs sonrası CHP'nin 1959 tarihli "İlk Hedefler Beyannamesi"ndeki pek çok husus da hayata geçirilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi darbeden sonra bütün gücüyle yeni anayasanın hazırlanmasına çalıştı ve bir an önce demokratik düzene geçilmesini savundu. 27 Mayıs 1960, bu dönemde Milli Birlik Komitesi ve CHP çevrelerinde genellikle "27 Mayıs Devrimi" olarak anıldı

1973 seçimleri

14 Ekim 1973 Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde CHP, özlenen zaferi elde etmeyi başardı. 1965'te İnönü'nün başlattığı Ortanın Soluhareketini Demokratik Sol'a dönüştüren ve kitlelere benimseten Bülent Ecevit CHP'yi birinciliğe taşıdı. Cumhuriyet Halk Partisi bütün yurtta oyların % 33'ünü alarak 185 milletvekilliği kazandı ve birinci parti oldu. Ecevit'in en büyük rakibi Süleyman Demirel'in Adalet Partisi ise %29 oy almış ve 149 milletvekili kazanmıştı (CHP 185, AP 149, MSP 48, DP 45, CGP 13, MHP 3, TBP 1, Bağımsız 6).[35]

28 Haziran 1974’te toplanan tüzük kurultayında "Demokratik Sol" kavramı doğrultusunda parti tüzüğünde değişikliğe gidildi. Demokratik Sol'un Marksizm'den kaynaklanmayan yerli bir kavram olduğu vurgulandı. Ortanın Solu ile başlayan süreç böylelikle sonuçlanmış oldu. Yeni düzende CHP kabuğunu kırmış ve yerini bulmuştu.

Taban tabana zıt bu iki partiden kurulan koalisyonda beklenen oldu. Özellikle Türk Ceza Kanunu'nun 163., 141. ve 142. maddeleri konusunda iki parti görüş ayrılığına düştü. 

TBMM dışında kaldığı dönem (1999-2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

1999 genel seçimlerinde barajı aşamayacağını anlayan CHP, seçimde işbirliğine girmek amacıyla Demokratik Halk Partisi ile müzakerelerde bulunmuş ve kamuoyunca tanınmayan DEHAP'lı 20 ismin kendileri tarafından seçilip CHP listelerinden seçime girmelerini önermiş; ancak müzakereler başarısızlıkla sonuçlanmıştır.[44]

uzun uzun c/p yapmayım okuyun işte >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Cumhuriyet_Halk_Partisi#1950_genel_se.C3.A7imleri 

DJ_Alper tarafından 28/May/15 18:18 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Twitterde Bir hastag vardi SeniBaşkanYaptırmayacaz Diye

Bende diyorum ki Chp yi iktidar yaptırmayacagız Çünki başımıza gelecegi biliyoruz.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    ottomanmurat bunu yazdı

Bende diyorum ki Chp yi iktidar yaptırmayacagız Çünki başımıza gelecegi biliyoruz.

ne gelecek başınıza alt tarafı ekmeği margarini karneyle alıcaksın kuyruğa girip fena mı sosyal aktivite size işte

biraz kafanızı gömdüğünüz topraktan çıkartıp sokağa çıkarsınız

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    ottomanmurat bunu yazdı

bilmeyen görse bunu zanneder ki türkiye dünyanın en iyi ekonomisi :D

ne gelecekmiş başına anlat hele

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JonTurk
    JonTurk's avatar
    Erkek

@RockZs

kanal istanbul öyle A4 kağıdı kesmiyorlar hoca hemen kesip yapsinlar. ihalesi var gececeği yerdeki arsalari kamulastirma var vs.
    insanimizin ne kadar fırsatci olduğunuda biliyoruz bkz. fikirtepedeki kentsel dönüşüm bile 1 ev yüzünden kaç sene uzamişken.. kanal istanbul projesi  https://www.youtube.com/watch?v=P9rrdiCqBOg

izmiri kazanamadiği için "kazansaydi kesin kapmayacakti" varsayimlarla olmaz mevcut bir done vermen gerekior. yoksa biriside sana chp bunlari diyorda kazansalar kesin yapmayacak der ve geçmişte yapılmamiş chp vaadleriyle destekler söylemini ve sohbet tıkanir.

Ben gayet net olduğumu düşünüyorum bunu oy verme veya vermeme olarak iki kutuplaştirici noktaya çekersen YENİ dediğiniz chpnin formatina uymaz.
    Seçim öncesi çarşafliya rozet takıp seçimi kazanamayinca basını çağırıp çarşaf yırtıp yakan CHP seçim öncesi göz boyamiş olmuyor. Vaad ettiği herşeyi erken ya da geç gerçekleştiren ak partinin seçim vaatleri göz boyama oluyor pes hoca diyecek birşey bulamiyırum. Bu tarz siyasi yaklaşimla başarili olamazsiniz dediğim gibi sizin iktidara gelebilmeniz için AK partinin seçmenini yaniniza çekmeni gerekiyor bunuda konusarak elinde veriler varsa ortaya koyarak yapabilirsin
    rijit cümlelerle hiçbir ak partiliye chpye oy verdiremezsin hocam önce bunu anlamanz gerekiyor.

https://pbs.twimg.com/media/CEK-wuCWYAEt7E-.jpg:large  bunlara seçim için göz boyama derseniz karşi taraf ancak size güler..

- ben ülkedeki üretim duracak felan demiyorum hoca bahsi geçen proje üzerinden konusuyorum memlekette var olan üretimi dışarida tutuyorum.
    dediğim şu; bu bir montaj türkiye projesidir vaad edilen ne ? ham madde gelecek türkiyede birleştirilip dışariya satılacak.. ham maddesini getirdiğin firmalar ki bunlar hangi firmalar orasida karanlik hangi firma boşu boşuna durak oluşturur? o boyutuda var işin adam çinde ucuz işçilikle direk ürünü yaptirip yollamak varken türkiyeye neden vergi, depo masrafi ve pahali işçi(çine oranla) yükünün altina girsin ? bu karanlik noktalarinda aydinlatilmasi gerekiyor.
    burada birleştirme işi senin ülkenin gelişmesine katki sağlamaz alirsan sadece günü kurtarmak için vergiyle şuyla buyla geçinmeye çalişirsin "yüzyılın projesi" gibi iddali bir lafin altini doldurmuyor demek istiyorum.

tekrar söylüyorum yüzyılın projesi dediğin şey MONTAJCILIK hoca senin mühendislerin bu projeyle gelişmez Senin Teknolojin bu projeyle gelişmez.. kaldiki CHP nin teknoloji üretme gibi bir derdininde olduğunu sanmiyorum yuvarlak cümleler dışında şu ürünü üreteceğiz YERLİ araba yapacağiz YERLİ savaş robotu çalişmalarina başlayacağiz gibi net şeyler yok.. bunu kendilerimi istemiyor yoksa başka bir nedenlerimi var teknolojik zıplamalari istememelerinin.
    sen ne kadar görmek istemesende hoca AK partinin yapacağim deyip yapmadiği şeyi gösteremezsin o yüzden inandiricilik gibi bir kaygılari yok ama CHP nin geçmişi bu gününü gölgede bırakıyor. belki isimini değiştirip bu vaatleri yapsalardi daha inandirici olurlardi...

-Soyuldugu şu bu senin yorumun ki bu yorumlari yapan medya organlari ve şahislar 10 yıl oncede aha şeriat gelecek aha içkiyi yasaklayacaklar aha şu olacak aha bu olacak şeklinde pompalaniyordu ne oldu 13 yıldır şeriat neden gelmedi trafiğemi takildi ?
    ki soygun felan derken iski, şişli belediyesi, gümrük birliği, ssk, 2001 yılında kaybolan 380 milyar... bunlara tek kelime ettiğini duymadim CHP lilerin.. nereye gitti 380 milyar kimler hüpletti? ve bugün doğruluğu kanıtlanmayan şeylerde sağa sola hırsız diye yaygara yapan medya  doğruluğu 2*2=4 kadar gerçek olan bu olaylarda neden tek kelime etmiyor yada edemiyor ? kaybolan paralarin izi kendilerini göstereceğinden mi korkuyorlar ?

kısaca hocam CHP'yi konuşmak için türkiyeye genişten bakmak lazım seçim danışmanliğina obamanin çaliştiği firmayi getirmesi bile kendi halkini yabancidan öğrenmeye çalişmasi bile aslinda fazla konuşulacak birşeyin olmadiğini gösteriyor.
    küresel güçlerin nasıl partiyi yönlendirdiği ortadayken bunlari görmezden gelmek çok iyi neyetlilik olur..

http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2015/05/28/koalisyonu-kim-istiyor  iyi analiz ediyor durumu.

@ozgunlu
    ben ankara eskişehir hızlı treninden bahsetmiştim. ayrıca ist-ankara otobüs nasıl 30 lira  metro, nilüfer, pamukkale, ulusoy 60 lira sen hangi firmayla gidiyorsun..

Hızlı Tren, İstanbul  Ankara  bilet Ücreti:   70 TL,   65 üstü 35 TL,   Öğrenci:   55 TL, 0-7 yaş   Ücretsiz,   7-12 yaş 35 TL
    öğrenciysen 5 lira ucuza gidiyorsun. değilsen 10 lira pahaliya e o kadarda olsun..

@underzero
    bahsettiğin söylemlerin bir kısmının gereksiz olduğunda hem fikirim. ama kadın cinayetlerindaki artişi ak parti hükümetine bağlamak acimazliktir bunun sosyolojik boyutunu hepimiz biliyoruz. kadınlar bu hükümet dahada iş dünyasina girdiğini inkar ederseniz geçmişi bilmiyorsunuz demektir. önceden böyle heryerde kız kasiyer felan görmek çok zordu hizmet sektöründe muazzam bir kadın çalişan patlaması olduğunu inkar edemezsiniz.
    e kadının ekonomik özgürlüğü olup tam birey olamadığı için ona bir takip rahatliklar getirdi benim param istediğimi yaparim vs. e bu rahatlikta erkeklerle ayni ortamda çaliştiği için kocalarinin kabul etmeselerde hoşlarina gitmiyor. ve malesef siddete başvurarak cinayete kadar ilerleyen bir sürece giriyor.

kadın cinayetlerine bakarsaniz %90 ının temelinde bu yatar kıskançlik...
    ve bu sandiğiniz gibi sadece bizim sorunumuz değil obama bile her yerde en son oskar konuşmasindaydi sanirim aile içi şiddete vurgu yapmişti. ingiltere iç işleri bakanida işide kaçan kızlarin ailelerine sahip çıksaydiniz kızlariniza pasaportlarini saklayin gibi birşeyler söylemişti..

bahsettiğin fetvalar ise kadinın islamdaki konumuyla alakalidir.

JonTurk tarafından 28/May/15 19:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

JonTurk Aynen bunlar herkesin sordugu sorular chp ve chplilere

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

sen bu yazarları takip ediyorsan dünyada ne olup bittiğini öğrenmek için yazık sana

acıdım valla bu ergüne izmirliymiş fakat bi insan kendini bu kadar rezil eder mi ya

sen kalk ingilizce bilmeden londralara git ondan sonra yeni dünya düzenini ashkenazileri tartışmaya kalk

birde ülkenin cumhurbaşkanı bu cahil adamları uçağına doldurup bunlarla uçuyor ya la ulan bu kadar düştünüz mü amk memlekette ingilizce bilen adam mı bulamadınız bu nedir la

http://www.youtube.com/watch?v=4_E8tl4-8OU

ONE MINUTE ONE MINUTE OKAY OKAY OKAY

mauhauhauahuhaua

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JonTurk
    JonTurk's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

sen bu yazarları takip ediyorsan dünyada ne olup bittiğini öğrenmek için yazık sana

acıdım valla bu ergüne izmirliymiş fakat bi insan kendini bu kadar rezil eder mi ya

sen kalk ingilizce bilmeden londralara git ondan sonra yeni dünya düzenini ashkenazileri tartışmaya kalk

birde ülkenin cumhurbaşkanı bu cahil adamları uçağına doldurup bunlarla uçuyor ya la ulan bu kadar düştünüz mü amk memlekette ingilizce bilen adam mı bulamadınız bu nedir la

http://www.youtube.com/watch?v=4_E8tl4-8OU

ONE MINUTE ONE MINUTE OKAY OKAY OKAY

mauhauhauahuhaua

yazdiklarim arasinda sadece köşe yazısınami takildin ki eminim onuda okumadin bile.. kişinin ne söylediğine bile bakmadan kafandan yargilar oluşturup kendini tatmin ediyorsan yazık olan sana. adamin söylediklerinin hangisine takıldın onu söyle ne yapacaksin sen ingilizce bilip bilmemesini ki bu mantikla marsca bilmeyenlerin marsa gitmesi ne komik değil mi ? arapça bilmeyenlerin müslüman olmasi, ibranice bilmeyenlerin yahudi olmasi latince bilmeyenlerin hristiyan olmasi, aerodinamik bilmeyenin uçağa binmesi, havadaki oksijen oranini bilmeyenin nefes alması ne enteresan insanlar var dimi hiçbirşey bilmeden o kadar çok şey yapıyorlar ki..

insanlara yukaridan bakmayi bırakın artik hocam herkes senin göz hizanda sen bir şekilde ingilizce öğrendin diye bilmeyenden dahami aydınsın ? dahami bilgilisin ? dil bilmeyenler ölsün mü ? ya da dil bilenlere 3 oy hakkımı verilsin? Cahilliği dil bilmeklemi ölçüyorsun ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

ya tutarsa

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    JonTurk bunu yazdı

@RockZs

kanal istanbul öyle A4 kağıdı kesmiyorlar hoca hemen kesip yapsinlar. ihalesi var gececeği yerdeki arsalari kamulastirma var vs.
    insanimizin ne kadar fırsatci olduğunuda biliyoruz bkz. fikirtepedeki kentsel dönüşüm bile 1 ev yüzünden kaç sene uzamişken.. kanal istanbul projesi  https://www.youtube.com/watch?v=P9rrdiCqBOg

izmiri kazanamadiği için "kazansaydi kesin kapmayacakti" varsayimlarla olmaz mevcut bir done vermen gerekior. yoksa biriside sana chp bunlari diyorda kazansalar kesin yapmayacak der ve geçmişte yapılmamiş chp vaadleriyle destekler söylemini ve sohbet tıkanir.

Ben gayet net olduğumu düşünüyorum bunu oy verme veya vermeme olarak iki kutuplaştirici noktaya çekersen YENİ dediğiniz chpnin formatina uymaz.
    Seçim öncesi çarşafliya rozet takıp seçimi kazanamayinca basını çağırıp çarşaf yırtıp yakan CHP seçim öncesi göz boyamiş olmuyor. Vaad ettiği herşeyi erken ya da geç gerçekleştiren ak partinin seçim vaatleri göz boyama oluyor pes hoca diyecek birşey bulamiyırum. Bu tarz siyasi yaklaşimla başarili olamazsiniz dediğim gibi sizin iktidara gelebilmeniz için AK partinin seçmenini yaniniza çekmeni gerekiyor bunuda konusarak elinde veriler varsa ortaya koyarak yapabilirsin
    rijit cümlelerle hiçbir ak partiliye chpye oy verdiremezsin hocam önce bunu anlamanz gerekiyor.

https://pbs.twimg.com/media/CEK-wuCWYAEt7E-.jpg:large  bunlara seçim için göz boyama derseniz karşi taraf ancak size güler..

- ben ülkedeki üretim duracak felan demiyorum hoca bahsi geçen proje üzerinden konusuyorum memlekette var olan üretimi dışarida tutuyorum.
    dediğim şu; bu bir montaj türkiye projesidir vaad edilen ne ? ham madde gelecek türkiyede birleştirilip dışariya satılacak.. ham maddesini getirdiğin firmalar ki bunlar hangi firmalar orasida karanlik hangi firma boşu boşuna durak oluşturur? o boyutuda var işin adam çinde ucuz işçilikle direk ürünü yaptirip yollamak varken türkiyeye neden vergi, depo masrafi ve pahali işçi(çine oranla) yükünün altina girsin ? bu karanlik noktalarinda aydinlatilmasi gerekiyor.
    burada birleştirme işi senin ülkenin gelişmesine katki sağlamaz alirsan sadece günü kurtarmak için vergiyle şuyla buyla geçinmeye çalişirsin "yüzyılın projesi" gibi iddali bir lafin altini doldurmuyor demek istiyorum.

tekrar söylüyorum yüzyılın projesi dediğin şey MONTAJCILIK hoca senin mühendislerin bu projeyle gelişmez Senin Teknolojin bu projeyle gelişmez.. kaldiki CHP nin teknoloji üretme gibi bir derdininde olduğunu sanmiyorum yuvarlak cümleler dışında şu ürünü üreteceğiz YERLİ araba yapacağiz YERLİ savaş robotu çalişmalarina başlayacağiz gibi net şeyler yok.. bunu kendilerimi istemiyor yoksa başka bir nedenlerimi var teknolojik zıplamalari istememelerinin.
    sen ne kadar görmek istemesende hoca AK partinin yapacağim deyip yapmadiği şeyi gösteremezsin o yüzden inandiricilik gibi bir kaygılari yok ama CHP nin geçmişi bu gününü gölgede bırakıyor. belki isimini değiştirip bu vaatleri yapsalardi daha inandirici olurlardi...

-Soyuldugu şu bu senin yorumun ki bu yorumlari yapan medya organlari ve şahislar 10 yıl oncede aha şeriat gelecek aha içkiyi yasaklayacaklar aha şu olacak aha bu olacak şeklinde pompalaniyordu ne oldu 13 yıldır şeriat neden gelmedi trafiğemi takildi ?
    ki soygun felan derken iski, şişli belediyesi, gümrük birliği, ssk, 2001 yılında kaybolan 380 milyar... bunlara tek kelime ettiğini duymadim CHP lilerin.. nereye gitti 380 milyar kimler hüpletti? ve bugün doğruluğu kanıtlanmayan şeylerde sağa sola hırsız diye yaygara yapan medya  doğruluğu 2*2=4 kadar gerçek olan bu olaylarda neden tek kelime etmiyor yada edemiyor ? kaybolan paralarin izi kendilerini göstereceğinden mi korkuyorlar ?

kısaca hocam CHP'yi konuşmak için türkiyeye genişten bakmak lazım seçim danışmanliğina obamanin çaliştiği firmayi getirmesi bile kendi halkini yabancidan öğrenmeye çalişmasi bile aslinda fazla konuşulacak birşeyin olmadiğini gösteriyor.
    küresel güçlerin nasıl partiyi yönlendirdiği ortadayken bunlari görmezden gelmek çok iyi neyetlilik olur..

http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2015/05/28/koalisyonu-kim-istiyor  iyi analiz ediyor durumu.

@ozgunlu
    ben ankara eskişehir hızlı treninden bahsetmiştim. ayrıca ist-ankara otobüs nasıl 30 lira  metro, nilüfer, pamukkale, ulusoy 60 lira sen hangi firmayla gidiyorsun..

Hızlı Tren, İstanbul  Ankara  bilet Ücreti:   70 TL,   65 üstü 35 TL,   Öğrenci:   55 TL, 0-7 yaş   Ücretsiz,   7-12 yaş 35 TL
    öğrenciysen 5 lira ucuza gidiyorsun. değilsen 10 lira pahaliya e o kadarda olsun..

@underzero
    bahsettiğin söylemlerin bir kısmının gereksiz olduğunda hem fikirim. ama kadın cinayetlerindaki artişi ak parti hükümetine bağlamak acimazliktir bunun sosyolojik boyutunu hepimiz biliyoruz. kadınlar bu hükümet dahada iş dünyasina girdiğini inkar ederseniz geçmişi bilmiyorsunuz demektir. önceden böyle heryerde kız kasiyer felan görmek çok zordu hizmet sektöründe muazzam bir kadın çalişan patlaması olduğunu inkar edemezsiniz.
    e kadının ekonomik özgürlüğü olup tam birey olamadığı için ona bir takip rahatliklar getirdi benim param istediğimi yaparim vs. e bu rahatlikta erkeklerle ayni ortamda çaliştiği için kocalarinin kabul etmeselerde hoşlarina gitmiyor. ve malesef siddete başvurarak cinayete kadar ilerleyen bir sürece giriyor.

kadın cinayetlerine bakarsaniz %90 ının temelinde bu yatar kıskançlik...
    ve bu sandiğiniz gibi sadece bizim sorunumuz değil obama bile her yerde en son oskar konuşmasindaydi sanirim aile içi şiddete vurgu yapmişti. ingiltere iç işleri bakanida işide kaçan kızlarin ailelerine sahip çıksaydiniz kızlariniza pasaportlarini saklayin gibi birşeyler söylemişti..

bahsettiğin fetvalar ise kadinın islamdaki konumuyla alakalidir.

her yazdığını cümle cümle gömecek bilgim var ama 500 defa da yazsam sen anlamyacaksın.ben senin odun olduğuna karar verdim bu yüzdende anlatmayacam.halen montaj diorsun...380 milyardan bahsediyorsun akp nin ne kadar çaldığından bahsetmiyorsun.onu bırak 2 yanlış bir doğru mu ediyor ? eskiden birileri çaldıysa şimdi ki hükümet hırsızlık yapabilir mi ? senin yazdıgından bu çıkıyor.

nese ya.akp alsın aga bi daha alsın 2023 te de ne yapiolarsa yapsınlar.bu seçimde de akp kazanacak ve ben türkiyeden elimi ayağımı çekecekm bu seçimden sonra.yeni türkiyeyle siz uyumaya devam edin.ülke 30 yıl geriden geliyor ama bi metroya seviniyorlar hizmet diyorlar.başka ülkeler bunları 30 yıl önce bitirdi biz daha yeni geçiyoruz.onu bırak brezilya iflas ettmişti adamlar bizi 3 e katladılar.siz yeni türkiyenin geliştiğini varsayın...küçük kapalı kutunuzda pembe oyunlar oynamaya devam edin

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 36685 Toplam Mesaj: 320