CHP - Yüzyılın Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı

Benim kafama yatmayan bir kaç konu var.

1-) Kendine özel yasası olacak ne demek? Bunu biraz açmaları gerekiyor. Özerk bir şehir mi olacak? Özerk bir şehir olması durumunda üniter devlet şartını Türkiye nasıl sağlamayı düşünüyor?

2-) 2020' de faaliyete geçirileceği söylenmiş. Bugün CHP seçildi desek 5 yıllık bir süreye tekabül ediyor. Tam olarak 5 yıllık sürede nasıl tamamlanabilecek koca şehir ve istenilen cazibeye kavuşmasının garantisi nasıl oluyor? Demek istediğim peki ya ters teperse?

Çünkü mesela dediklerine göre sadece şehir yapmaları yetmeyecek. Çevrelerine de ulaşım olsun vb şeyler olsun yatırım yapmaları gerekecek.

3-) Doğu'da geçiş yolu azerbeycan üzerinden demiryolu diyoruz iyi de; arada Ermenistan, Gürcistan falan var. Ermenistan ile halimiz mağlum. Orda bu iş nasıl yürüyecek? Doğu'da çok net bir PKK sorunu var. Gelecek mallar dünya malları, PKK bitmeden ticaretin güvenliği nasıl sağlanacak? Mallarının güvenliğini korumak isteyen adam nasıl yollayacak buraya?

4-) Türkiye' nin ekonomik kalkınmasını üretim ile değil de lojistik taşıma, geçiş yolu vb projelerde aramak Ekonomik kalkınmamız açısından ne kadar kalıcı olur?

Şehirde AR-GE çalışması vb olacak diyorlar ama genel itibariyle şehir bir ticaret yolu anlamını taşıyacak.

1) yasa olarak bence vergi olarak ne biliyim şirketleri cezbeden yasalar olabilir felan 

2) zor birşey değil anadoluda ne kurak topraklar var yol yapım fabrika yapımı felan basit şeyler neden dersen ülkenin tek gelişmiş yanı inşaat bence 

3) demir yollarına gelirsek düzgün bir şekilde yapılırsa geçiş yerleri felan problem olabileceğini zannetmem çünkü trenleri en çok doğudaki ler kullanıyor hem ucuz hem buğday getir götür felan zarar verdiklerini daha duymadım ben 

4) lojistik önemli birşey hem fabrikasyon hem lojistik kalkınmaya güzel etkileri olabilir 

bilmiyorum kafama yatıyor gibi 

bunu akp yapsa önce yandaşlar tarlaları satın alır 

sonra yolları yandaş firma

lojistik yandaş 

felanda filan olmaz o iş 

anadolunun doğunun cidden kalkınması için böyle birşey gerekiyor 

cevremde o kadar çok işşiz insan varki onlar için güzel bir umut kaynağı olabilir

1-) Şirketleri cezbeden yasalar diyoruz ama mesela kimse yasaların içeriğini dahi bilmiyor. CHP'nin de 6 okundan birisi olan devletçilik ilkesine ne kadar sadık kalınacak? Bir proje koyuyorlarsa bu sayfalarca olmalıydı 7 dakikalık bir video çok kısır kalmış. ikinci olarak yine dediğim gibi üniter bir devlette özerk bir şehir kurulacak ve bana göre ilerleyen dönemde şöyle bir tehlike var: Türkiye' nin özerk bölgelere ayrılmasına dolaylı yoldan ön ayak oluşturabilir.

2-) Zor bir şey değil demişsin ama 5 yıllı bir süre çok az gerçekten. Demiryolu haritasına baktım karsa kadar demiryolumuz var ama ne durumda olduklarını bilmiyorum açıkçası. Eğer iyi durumdalarsa problem yok ama bahsettiğimiz şey dünya mallarını getirme olayı. Ulaşım son derece modern ve teçhizatlı olmak zorunda ki şirketleri buraya çekebilsin. Bu durum nedir ne durumdadır; bunun hakkında yine bilgi verilmemiş ve çözüm yolları detaylı anlatılmamış.

3-) Şu ana kadar zarar verdikleri duyulmadı belki ama sonuçta CHP' nin iddiasına göre bu proje Türkiye'nin önün açacak ve biz şunu biliyoruz: Türkiye' nin önünü açması birilerinin hoşuna gitmeyecek ve şunu da biliyoruz: Doğu'da güvenlik zaafiyetimiz var. Bunun güvenliğini nasıl sağlayacakları ile alakalı bir değerlendirme malesef yok şu anda. İlerleyen dönemlerde olursa güzel olur.

4-) Elbette lojistik güzel bir şey ama mesela fabrikasyon ne kadar olacak? Bu projede benim gördüğüm malların ticaretine yönelik bir olay, üretime dayalı değil. Elbette böyle bir proje olmalı ama Türkiye' nin ekonomik kalkınmasını bu projeye bağlamak ne kadar mantıklı? Sonuçta temeli üretime değil ticarete dayanan bir şey.

Bununla ilgili en güzel örnek Kore' nin samsung firması. 1980 lerde korenin ihracatı Türkiye' den azdı ama şu anda sadece Samsung Türkiye' den fazla. Samsunga baktığımızda da tek şey görüyoruz: AR-GE. Üretimden kastım Türkiye içerisinde mal üretmekten ziyade bir üretim fikrinin ortaya atılması, ar-ge çalışmalarına verilecek önem. Bu konuda da projede ciddi eksiklikler gördüm. Asıl olması gereken yan amaç, yan amaç olması gereken asıl amaç olmuş bana göre.

Eklemek istediğim bir diğer konu da Enerji Kaynağı: Rüzgar ve Güneş denmiş. Ben coğrafyacı değilim ama az çok biliyorum. Rüzgar rejimi düzensiz. Hele anadoluda yok gibi birşey. yanlışım varsa düzeltin ama rüzgar enerjisi ile işler yürütülseydi etrafta rüzgar gülleri olurdu. Keza güneş enerjisinde de aynı sorun var. Bu iki enerji kaynağı ile bir "mega kent"in enerji ihtiyacı ne ölçüde karşılanır?

Böyle projeler sayfalarca olmalıydı en ince ayrıntısına kadar. Çok soru işareti var. Genel anlamda herkesin kulağına çok hoş geliyor benim de geldi ama karanlık noktaları kesinlikle aydınlatılmalı.

abicim çok asırı gereksiz şeylere takılmışsın :) neden dersen proje güzel bir proje eğer başa gelirse ayrıntıları daha iyi birşey şekilde oluşur 

hem adamlar o kadar ayrıntı için ne vakitleri var nede paraları 7dk video için bile 10 15 bin lira gitmiştir 

hatırlarsın erdoğanda geçen şeçimde hataydan samsuna kadar ülkeyi ikiye bölüp deniz geçiş hattı yapacaktı 

kimse dedimi o yolda fay hattı varmı bilmem yerleşim yeri felan yok 

öyle bunlarda mühendislerin işi 

ben daha davutoğlunun bir projesini görmedim bu şeçimde 

bizim 4 yıl önceki okulu felan 5 defa açmalarının dışında 

ya baraj ya yol açılışı 

bugünde uzay bilmem neyi açılıyormuş bunlar yalan dolan göz boyama 

ama bu proje olabilecek bir proje 

demir yolu hatlarıda yenilendi diye biliyorum bir demir yolu hattını yapmak yada böyle bir şehri yapmak 3. havalanın gibi bataklık yalanda hava alanı yapmaktan zor değil bence :)

mesele kurak araziye fabrikanı kurarsın 3 şeritli yol ağları ile birleştirirsin felan 

gaziantep çokmu iyi alana kururmuş lalet bir trafiği var ,çok düzensiz

kayseri öyle değil mesela daha düzenli 

mesela kaysei gaziantep malatya arasında böyle bir proje olabilir :)

neyse bu yazı uzar gider şeçenek şeçenek cevap vermek benim işim değil öyle bilmiş tavırlar felan zaten tanıyorsun beni 

ama azda olsa muhalefete destek vermek gerek nereye kadar böyle devam edecez 

bak ne kadar çok işşiz var böyle projeler ile gelsinler canımı yesinler ülkemde ne güzek beyinler var derim 

bana artık yol yapacam edecem olmuyor sıktı :) yada baraj yapacam 

nükleer santral felanda filan bunlar göz boyamıyor

ne kadar çok yazdım ya umarım derdimi anlatmısımdır :)

Atakan tarafından 21/May/15 14:33 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı

Benim kafama yatmayan bir kaç konu var.

1-) Kendine özel yasası olacak ne demek? Bunu biraz açmaları gerekiyor. Özerk bir şehir mi olacak? Özerk bir şehir olması durumunda üniter devlet şartını Türkiye nasıl sağlamayı düşünüyor?

2-) 2020' de faaliyete geçirileceği söylenmiş. Bugün CHP seçildi desek 5 yıllık bir süreye tekabül ediyor. Tam olarak 5 yıllık sürede nasıl tamamlanabilecek koca şehir ve istenilen cazibeye kavuşmasının garantisi nasıl oluyor? Demek istediğim peki ya ters teperse?

Çünkü mesela dediklerine göre sadece şehir yapmaları yetmeyecek. Çevrelerine de ulaşım olsun vb şeyler olsun yatırım yapmaları gerekecek.

3-) Doğu'da geçiş yolu azerbeycan üzerinden demiryolu diyoruz iyi de; arada Ermenistan, Gürcistan falan var. Ermenistan ile halimiz mağlum. Orda bu iş nasıl yürüyecek? Doğu'da çok net bir PKK sorunu var. Gelecek mallar dünya malları, PKK bitmeden ticaretin güvenliği nasıl sağlanacak? Mallarının güvenliğini korumak isteyen adam nasıl yollayacak buraya?

4-) Türkiye' nin ekonomik kalkınmasını üretim ile değil de lojistik taşıma, geçiş yolu vb projelerde aramak Ekonomik kalkınmamız açısından ne kadar kalıcı olur?

Şehirde AR-GE çalışması vb olacak diyorlar ama genel itibariyle şehir bir ticaret yolu anlamını taşıyacak.

1) yasa olarak bence vergi olarak ne biliyim şirketleri cezbeden yasalar olabilir felan 

2) zor birşey değil anadoluda ne kurak topraklar var yol yapım fabrika yapımı felan basit şeyler neden dersen ülkenin tek gelişmiş yanı inşaat bence 

3) demir yollarına gelirsek düzgün bir şekilde yapılırsa geçiş yerleri felan problem olabileceğini zannetmem çünkü trenleri en çok doğudaki ler kullanıyor hem ucuz hem buğday getir götür felan zarar verdiklerini daha duymadım ben 

4) lojistik önemli birşey hem fabrikasyon hem lojistik kalkınmaya güzel etkileri olabilir 

bilmiyorum kafama yatıyor gibi 

bunu akp yapsa önce yandaşlar tarlaları satın alır 

sonra yolları yandaş firma

lojistik yandaş 

felanda filan olmaz o iş 

anadolunun doğunun cidden kalkınması için böyle birşey gerekiyor 

cevremde o kadar çok işşiz insan varki onlar için güzel bir umut kaynağı olabilir

1-) Şirketleri cezbeden yasalar diyoruz ama mesela kimse yasaların içeriğini dahi bilmiyor. CHP'nin de 6 okundan birisi olan devletçilik ilkesine ne kadar sadık kalınacak? Bir proje koyuyorlarsa bu sayfalarca olmalıydı 7 dakikalık bir video çok kısır kalmış. ikinci olarak yine dediğim gibi üniter bir devlette özerk bir şehir kurulacak ve bana göre ilerleyen dönemde şöyle bir tehlike var: Türkiye' nin özerk bölgelere ayrılmasına dolaylı yoldan ön ayak oluşturabilir.

2-) Zor bir şey değil demişsin ama 5 yıllı bir süre çok az gerçekten. Demiryolu haritasına baktım karsa kadar demiryolumuz var ama ne durumda olduklarını bilmiyorum açıkçası. Eğer iyi durumdalarsa problem yok ama bahsettiğimiz şey dünya mallarını getirme olayı. Ulaşım son derece modern ve teçhizatlı olmak zorunda ki şirketleri buraya çekebilsin. Bu durum nedir ne durumdadır; bunun hakkında yine bilgi verilmemiş ve çözüm yolları detaylı anlatılmamış.

3-) Şu ana kadar zarar verdikleri duyulmadı belki ama sonuçta CHP' nin iddiasına göre bu proje Türkiye'nin önün açacak ve biz şunu biliyoruz: Türkiye' nin önünü açması birilerinin hoşuna gitmeyecek ve şunu da biliyoruz: Doğu'da güvenlik zaafiyetimiz var. Bunun güvenliğini nasıl sağlayacakları ile alakalı bir değerlendirme malesef yok şu anda. İlerleyen dönemlerde olursa güzel olur.

4-) Elbette lojistik güzel bir şey ama mesela fabrikasyon ne kadar olacak? Bu projede benim gördüğüm malların ticaretine yönelik bir olay, üretime dayalı değil. Elbette böyle bir proje olmalı ama Türkiye' nin ekonomik kalkınmasını bu projeye bağlamak ne kadar mantıklı? Sonuçta temeli üretime değil ticarete dayanan bir şey.

Bununla ilgili en güzel örnek Kore' nin samsung firması. 1980 lerde korenin ihracatı Türkiye' den azdı ama şu anda sadece Samsung Türkiye' den fazla. Samsunga baktığımızda da tek şey görüyoruz: AR-GE. Üretimden kastım Türkiye içerisinde mal üretmekten ziyade bir üretim fikrinin ortaya atılması, ar-ge çalışmalarına verilecek önem. Bu konuda da projede ciddi eksiklikler gördüm. Asıl olması gereken yan amaç, yan amaç olması gereken asıl amaç olmuş bana göre.

Eklemek istediğim bir diğer konu da Enerji Kaynağı: Rüzgar ve Güneş denmiş. Ben coğrafyacı değilim ama az çok biliyorum. Rüzgar rejimi düzensiz. Hele anadoluda yok gibi birşey. yanlışım varsa düzeltin ama rüzgar enerjisi ile işler yürütülseydi etrafta rüzgar gülleri olurdu. Keza güneş enerjisinde de aynı sorun var. Bu iki enerji kaynağı ile bir "mega kent"in enerji ihtiyacı ne ölçüde karşılanır?

Böyle projeler sayfalarca olmalıydı en ince ayrıntısına kadar. Çok soru işareti var. Genel anlamda herkesin kulağına çok hoş geliyor benim de geldi ama karanlık noktaları kesinlikle aydınlatılmalı.

abicim çok asırı gereksiz şeylere takılmışsın :) neden dersen proje güzel bir proje eğer başa gelirse ayrıntıları daha iyi birşey şekilde oluşur 

hem adamlar o kadar ayrıntı için ne vakitleri var nede paraları 7dk video için bile 10 15 bin lira gitmiştir 

hatırlarsın erdoğanda geçen şeçimde hataydan samsuna kadar ülkeyi ikiye bölüp deniz geçiş hattı yapacaktı 

kimse dedimi o yolda fay hattı varmı bilmem yerleşim yeri felan yok 

öyle bunlarda mühendislerin işi 

ben daha davutoğlunun bir projesini görmedim bu şeçimde 

bizim 4 yıl önceki okulu felan 5 defa açmalarının dışında 

ya baraj ya yol açılışı 

bugünde uzay bilmem neyi açılıyormuş bunlar yalan dolan göz boyama 

ama bu proje olabilecek bir proje 

demir yolu hatlarıda yenilendi diye biliyorum bir demir yolu hattını yapmak yada böyle bir şehri yapmak 3. havalanın gibi bataklık yalanda hava alanı yapmaktan zor değil bence :)

mesele kurak araziye fabrikanı kurarsın 3 şeritli yol ağları ile birleştirirsin felan 

gaziantep çokmu iyi alana kururmuş lalet bir trafiği var ,çok düzensiz

kayseri öyle değil mesela daha düzenli 

mesela kaysei gaziantep malatya arasında böyle bir proje olabilir :)

neyse bu yazı uzar gider şeçenek şeçenek cevap vermek benim işim değil öyle bilmiş tavırlar felan zaten tanıyorsun beni 

ama azda olsa muhalefete destek vermek gerek nereye kadar böyle devam edecez 

bak ne kadar çok işşiz var böyle projeler ile gelsinler canımı yesinler ülkemde ne güzek beyinler var derim 

bana artık yol yapacam edecem olmuyor sıktı :) yada baraj yapacam 

nükleer santral felanda filan bunlar göz boyamıyor

ne kadar çok yazdım ya umarım derdimi anlatmısımdır :)

gereksiz ha? :)

bak ilk olarak bahsettiğim konu devletin yapısıyla ilgili temel bir soruydu.

ikinci soru böyle bir şehir için hayati önemi olan ulaşım ile ilgili bir soruydu.

üçüncü soru bir şehre gelecek mallar konusunda bir güvenlik meselesi idi.

dördüncü olarak sorduğum da direkt temel olarak ekonomik kalkınmamızı ilgilendiren bir soruydu.

bunlar mı gereksiz konular? güldürme beni.

Erdoğan' ın olayına gelirsek zaten öyle bir projenin ütopya olduğu gerçekti, olamazdı, olamadı da. 

İşsizlere istihdam açısından güzel bir proje olabilir ama dediğim gibi çok yetersiz bir lansman olmuş çok soru işareti var.

Eğer yüzyılın projesi diyerek seçmenin kapısını çalıyorlarsa bunun ayrıntılarını sonuna kadar vermeleri gerekirdi. Noktası virgülüne kadar.

Şunu hatırlatayım: yapılan bir eylemin başarısının ölçütü getirisyle götürüsü arasındaki dengedir. Getirileri çok güzel anlatılmış ama götürüsü ne olacak? Sorularımda bunların cevaplarını arıyorum ben.

Keşke çıkıp chp kurmayının biri basına herşeyi açıklasa detaylı bir şekilde. Bunun için para da gerekmez.

Muhalefete özellikle chpye destek konusunda gerçekten ben de çok çalıştım ama chp hep başarısızlıklarını farklı notkalarda yanlış yerlerde aramaya çalışıyor. Bu hatayı da devam ettiriyor. Kendi üyelerinin bile hoşuna gitmeyen şeyler yapan bir partiye ister istemez gözüm kapalı gvenemiyorum.

Ha para olayına gelirsek de Aylin Nazlıaka' nın kapısını çalabilirlerdi mesela Ankara' da yüzbinlerce lira harcandı ön seçim çalışmasında :)

Dentist tarafından 21/May/15 14:48 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Ben yemedim. yiyene afiyet olsun. hala "-cak-cek" şunu da YAPTIK diyin.

izmir chpnin orda bile tünelleri akp yaptı daha ne diyim.

bi videoya bakıp oyunu vereni de anlamıyorum. aynısı akp için de geçerli tabi.

bilmiyorum bende mi sorun var ne mitinge ne de reklama bakıp hiç oy vermedim. vermek de mantıksız bence.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

bilmiyorum bende mi sorun var ne mitinge ne de reklama bakıp hiç oy vermedim. vermek de mantıksız bence.

Merkez desteği, ödeneği olmayan yerlerlere dua ile mi tünel yapılacak. AKP kendine oy vermeyen bölgelerin anasını mikiyor kendinizi kandırmayın. 

http://yanduvar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Vergileri harcama yetkisi belediyeleremi verişmişde chp belediyesi istediği gibi harcasın ? Ödeneği olmadan nasıl yapıcak ? Az bi kafanı çalıştırırsan anlarsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hayaller paris, hataylar muş.. :)

Kabul etmek gerekirse şu ana kadarki vaatleri içerisinde akla mantığa en uygun olanı bu.

Ama diğer vaadlerle yeterince sıçıp sıvadığını düşünüyorum..

Belediye seçimlerinde yine chp'li belediye "Bu kağıtları atmayın, namusum şerefim üzerine yemin ederim ki bütün evlerinize tapularını vereceğim" demişti.

Ne mi oldu ? Aradan yaklaşık 6 sene geçti, seneye evlerin yıkımı başlıyor..

Hea dersen ki "Kardeşim sen de kaçak ev yapmışsın adam ne yapsın"

Halk dilinde bir laf vardır "Yiyemeyeceğin yarrağın altına yatma" diye madem yerine getiremeyeceksin oy toplamak için ne diye bol keseden atıyorsun.

Bu saatten sonra chp ağzıyla kuş tutsa bizim semtimizden oy alamaz, kaldı ki o vaatlerle belediye seçimini aldı ama gel gör ki vaatlerinin hiçbirini yerine getirmedi.

1.50 TL'e devlete gelişi olan mazotu(Maliye bakanının yalancısıyım) 1 tl'ye çiftçiye vereceği vaadinde bulunan bir adamdan ülke yönetmesini beklemek biraz abez olur. Ne maliyeden anlar, ne hesap kitapdan anlar..

Şimdi de genel seçimlerde yiyemeyeceği yarrağın altına yatma durumu olduğunu düşünüyorum chp için.

CEO tarafından 21/May/15 15:23 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Vergileri harcama yetkisi belediyeleremi verişmişde chp belediyesi istediği gibi harcasın ? Ödeneği olmadan nasıl yapıcak ? Az bi kafanı çalıştırırsan anlarsın.

:)) merak etme olayın içinden gelen birisiyim. nasıl düzen işliyor çok iyi biliyorum.

her belediyenin nüfusuna göre devletten para aldığını, izmir BBnin öğrencilere burs veriliyor gibi gösterip neler yaptığını da biliyorum :)

az bi kafanı çalıştırsan göreceksin :))

kordonda denizi temizlemek yerine ebesinin nikahında gazino açtıklarını da biliyorum.

akpye denizi temizletmemek için neler neler yaptıklarını da biliyorum :))))

işte senin de dediğin gibi az bi kafanız çalısa oksijen gitse görürsünüz 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Ortadoğu ve balkanların en büyük ibadethanesini açacağız dese daha etkili olur bu millet böyle ya

le le le sakine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

:)) merak etme olayın içinden gelen birisiyim. nasıl düzen işliyor çok iyi biliyorum.

her belediyenin nüfusuna göre devletten para aldığını, izmir BBnin öğrencilere burs veriliyor gibi gösterip neler yaptığını da biliyorum :)

az bi kafanı çalıştırsan göreceksin :))

kordonda denizi temizlemek yerine ebesinin nikahında gazino açtıklarını da biliyorum.

akpye denizi temizletmemek için neler neler yaptıklarını da biliyorum :))))

işte senin de dediğin gibi az bi kafanız çalısa oksijen gitse görürsünüz 

açıkla bizde bilelim olayların içini çok iyi biliyormuşsun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Hayaller paris, hataylar muş.. :)

Kabul etmek gerekirse şu ana kadarki vaatleri içerisinde akla mantığa en uygun olanı bu.

Ama diğer vaadlerle yeterince sıçıp sıvadığını düşünüyorum..

Belediye seçimlerinde yine chp'li belediye "Bu kağıtları atmayın, namusum şerefim üzerine yemin ederim ki bütün evlerinize tapularını vereceğim" demişti.

Ne mi oldu ? Aradan yaklaşık 9 sene geçti, seneye evlerin yıkımı başlıyor..

Hea dersen ki "Kardeşim sen de kaçak ev yapmışsın adam ne yapsın"

Halk dilinde bir laf vardır "Yiyemeyeceğin yarrağın altına yatma" diye madem yerine getiremeyeceksin oy toplamak için ne diye bol keseden atıyorsun.

Bu saatten sonra chp ağzıyla kuş tutsa bizim semtimizden oy alamaz, kaldı ki o vaatlerle belediye seçimini aldı ama gel gör ki vaatlerinin hiçbirini yerine getirmedi.

1.50 TL'e devlete gelişi olan mazotu(Maliye bakanının yalancısıyım) 1 tl'ye çiftçiye vereceği vaadinde bulunan bir adamdan ülke yönetmesini beklemek biraz abez olur. Ne maliyeden anlar, ne hesap kitapdan anlar..

Şimdi de genel seçimlerde yiyemeyeceği yarrağın altına yatma durumu olduğunu düşünüyorum chp için.

Ulan yemin ediyorum aklıma Cem UZAN' ı getiriyor bu adam.. Ama bu biraz daha destekli :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 36689 Toplam Mesaj: 320