CHP - Yüzyılın Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo

Millete cahil diyorlar amma diyenlerin de pek bir farkı yok. Bu lojistik köy projesidir. Hali hazırda da Türkiye'de lokasyon belirleme çalışmaları yapılmaktadır. Benim yüksek lisans tez konumdur. 

Onlarca makale ve 3 5 çalıştay raporu incelemiş biri olarak (lojistik köyler kitaplarda yer almaz, varsa da yüzeyseldir) proje harika bir proje. Almanyadaki lojisitk köy faaliyetlerini incelemişler, Us'deki Ontario'da kurulacak freight village -evet söz konusu proje literatürde bu isimle geçer- (logistics center, inland port, dry port, intermodal logistics center da olur region'a göre) gibi birşeyleri birleştirmişler copy paste sunmuşlar. 

Proje harika ama fikir yeni değil, biraz fazla uçmuşlar fakat çok büyük çaplı projelerin sonucunda ciddi anlamda 150 200 bin kişnin çalıştığı zamanla 800 900bine ulaştığı lojistik köyler vardır. Bahsedilen proje o scope'ta tanımlanır mı, 3 4 milyon insanın istihdamı sağlanır mı, inandırıcı değil. Ama kapasitesi var. Zaten siyasette sonsuz kapasite her zaman vardır. 

Sevindiğim nokta, bilimin siyasetin içerisinde konuşulmaya başlanması. Ciddi anlamda duble yollardan, istanbulda yaşadığım halde istanbuldaki yapılanmalardan bıkmıştım. Bu inşallah kalan dönemde daha fazla bilimin konuşulduğu ve insanların rezidanslarla değil, üretim merkezleriyle kandırılmaya çalışıldığı bir dönem olur. Kandırıldığı diyorum, gelse de bu dediklerinin % kaçını gerçekleştirecek sorarım. En azından bilimsel verilere kanalım derim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bunlar zaten olması gereken şeyler

sen tayyipten intikamını alacak mısın onun garantisini ver

bunları yapmasalarda olur

internet üzerinden bu millet yine alkolünü satın alabilecek mi onun garantisini ver

bunlar faso fiso bunları yapana kadar kim öle kim kala amk

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

bundan isteruk noter tasdikli :)) ulan karizmatik metin editörünü kullanmak bile istemiyorum bu adam için de başka yol yok işte :)) 

d

bu kitap iyi okunmuş diyorlar ben diyenlerin yalancasıyım.

http://www.idefix.com/kitap/stratejik-derinlik-ahmet-davutoglu/tanim.asp?sid=SD7PHDJVKD3D8TUWGFOJ

leadertay tarafından 21/May/15 16:08 tarihinde düzenlenmiştir

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

böyle uçuk devasa projelere gerek yok ozaman kadar kim öle kim kala şahsen ben bilimkurgu / fantastik - macera kategorisine eklerim bu videoyu

çiftçiye, esnafa , memura ve işçiye destek verilse zaten ülke uçacak 

bu ülkenin gelişmesi için ekstra birşey yapmaya gerek yok sadece engeller kaldırılsın yeterli 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

böyle uçuk devasa projelere gerek yok ozaman kadar kim öle kim kala şahsen ben bilimkurgu / fantastik - macera kategorisine eklerim bu videoyu

çiftçiye, esnafa , memura ve işçiye destek verilse zaten ülke uçacak 

bu ülkenin gelişmesi için ekstra birşey yapmaya gerek yok sadece engeller kaldırılsın yeterli 

çiftçiye esnafa memura destek verilse enflasyonu gör hoca sen olmaz öyle işte memlekette 2 kişiye destek vereceksin 1 sanayici 2 çiftçi bu ikisine verirsen enflasyonsuz büyüme olur

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

%6 buyume ile gdp yi 830 milyar dolardan 2.7 trilyon dolara kac yilda cikarmayi dusunuyor merak ediyorum, bizim bilmedigimiz birsey mi biliyor kilictar amca?

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunuska07
    yunuska07's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Seçimlere kısa bir zaman kala CHP, yüzyılın projesi diye adlandırdığı ticaret yollarını birbirine bağlayan merkez türkiye projeysini izleyenlere sunmuş bulunmakta.

http://www.youtube.com/watch?v=Q49Pvu5IUzg

bu konu biraz sıkıntılı sövdüğümüz adamların bilmem kaç sene önce yazdıklarını kopyala alla pulla yapıştır. kaldı ki adamlar haklı demekten öteye geçmeyecek. hadi yapabilirler diyelim;kılıçdaroğluyla zor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    senator25
    senator25's avatar
    Erkek

ALKIŞLIYORUZ

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

cenel merçezi aradım kabıda karşıladı kerata güneş ve rüzgarın olurunu soracağım iletişim kısmına at dedi telefondaki abla çok heyecanlı :W

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

%6 buyume ile gdp yi 830 milyar dolardan 2.7 trilyon dolara kac yilda cikarmayi dusunuyor merak ediyorum, bizim bilmedigimiz birsey mi biliyor kilictar amca?

proje 2035 te tamamlanacak, yani 20 yıl. %6 bileşik yüzde den, 2,7 yi görmez gibi duruyor.

Nova Vida !
Toplam Hit: 36696 Toplam Mesaj: 320